YouTube’da Gezerken Gözünüzden Kaçabilecek Haftanın En İyi 10 Videosu

YouTube’da Gezerken Gözünüzden Kaçabilecek Haftanın En İyi 10 Videosu
Webtekno Trendler köşemizde, her hafta yayınlanmış birbirinden nitelikli YouTube videolarını sizin için seçip sunmaya devam ediyoruz. Yeniden değişik kategorilerdeki içeriklere sahip olan, bilgi dozu yüksek, cümbüşlü ve izlemesi zevkli içerikleri sizin derledik, güzel geldiniz.

YouTube’da gezerken birbirinden karışık ve niteliksiz olan içeriklerden, televizyonda devamlı karşınıza çıkması yetmiyormuş gibi trendlerden de beceriksiz olmayan dizi fragmanlarını görmekten sıkıldığınızı öğreniyoruz. Webtekno Trendler listesinde, sizin için seçtiğimiz 10 videoyu bug hafta da sunuyoruz. 

Türk Hava Yolları’nin Ridley Scott tarafından idarenmiş reklam filminden tutun, bağımlılık yapan 10 oyuna kadar her mevzuda cümbüş içeriği listede yer alıyor. Sözü daha da uzatmadan listeye geçiş yapalım. 

Anıtkabir’in tarihi / Sunay Akın / Evraksal: 

Anıtkabir’in inşa ediliş sürecine ışık yakalayan bu mini-evraksal cinsindeki video, Sunay Akın’ın anlatımıyla apayrı bir tesire sahip.

Altın nasıl oluşur? / Bilim Terk / Eğitim: 

Çocuklar için hazırlanmış bir içerik gibi dursa da bu videoda, altının tarih süresince nasıl bir yolculuktan geçtiğiniz biliyoruz.

Yazılımcılar Kaç Para Kazanıyor? / Para Nerede? / Evraksal: 

Hani o hep merak edilen mevzu vardır ya… Yazılımcıların ne kadar kazandıkları her zaman merak mevzusu olmuştur. Bu videoda da bu suale yanıt buluyoruz.

Bağımlılık yapan 10 reyin / WatchMojo TR / Reyin: 

Listeye oyunseverler için koyduğumuz bu içerikte, dijital oyunlar tarihinin belki de azami seviyede bağımlılık yapan 10 oyununu izliyoruz. 

Çizgi romanları kurtaran kahraman Stan Lee / Ezgi’nin Kanalı / Sinema: 

Marvel kişiliklerinin fikir babası olan Stan Lee, 12 Kasım 2018 tarihinde yaşamını kaybetti. Ezgi ve Anıl’ın anlatımıyla, Stan Lee’yi yakından tanıyoruz.

Adaletli Kullanım Kotası ne? / Habertürk TV ve Serdar Kuzuloğlu / Haber: 

Teknoloji yazarı ve İnternet Takımlar Amiri Serdar Kuzuloğlu, AKK mevzusunda değerlendirmede bulunduğu bir söyleme yapıyor. Dinlemekte fayda var.

Ünlü rejisör Ridley Scott tarafından çekilen Türk Hava Yolları reklam filmi / Türk Hava Yolları / Reklam: 

Gladyatör ve Alien gibi filmlerle ismini duyuran Ridley Scott, Türk Hava Yolları’nın yeni reklam filminde kamera arda geçti. İzliyoruz.

Gizemlerle dolu antik yapılar / Bilim İsmine Her Şey / Evraksal:

Dünya üzerindeki sırrı bütün olarak aydınlatılamamış antik yapılar hakkında uzun bir evraksal izlemek isteyenler için oldukça ideal bir video.

Dünyanın ilk suni zekâ TV sunucusu / Barış Özcan / Teknoloji: 

Japon televizyonlarında göründükten sonra dünyada gündem yaratan suni zekâ yardımlı, fazla insansı spikere bir de Barış Özcan gözünden inceliyoruz.