Twitch Yayıncısı Ninja’nın 20 Bin Dolar Kıymetindeki Donanımlardan Oluşan Muhteşem Yayın Odası

Twitch Yayıncısı Ninja'nın 20 Bin Dolar Kıymetindeki Donanımlardan Oluşan Muhteşem Yayın Odası
Dünyanın en popüler Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins’in 20.000 dolarlık teçhizatlı yayın odası oldukça klas duruyor.

Her gün milyonlarca şahsa yayın yapan Ninja, geçtiğimiz günlerde Portland merkezli bir ajansla yeni uyuşmaya imzalaydı. Evvelinde RedBull’la da sponsorluk uyuşması imza atan Ninja’nın yayın odasına dair bir video paylaşıldı.

Bir vakit evvel ana sponsorlarından RedBull’un Roundhouse ile partnerlik uyuşması imza atması Ninja için de hoş bir kapı açmış oldu. Uyuşmanın hemen ardından Ninja’nın Chicago’daki evine uçan Robert Medkeff, oda ile alakalı tasarılarını ve nasıl bir stüdyo düşündüklerini açıkladı.

Uzun süren pazarlıklar ve müzakereler sonunda, Roundhouse bir hayli değişik seçenekle Ninja’nın kapısını tekerrür çaldı. Yayın için en optimum ışık ve uygun teknoloji seçilerek stüdyo son halini aldı. Medkeff, Ninja’yı en çok Redbull temasında renkler kullanılmasına ikna ederken zorlandıklarına söyledi.

Şu an RedBull ile aynılaşan mavi-beyaz dizayn edilmiş odada 4 adet Blackmagic TÜMÖRSE 4K kamera bulunuyor ve bunların her biri 60 FPS’lik müthiş görüntü kaydı kapasitesinde. Ayrıca Electrovoice ve Shure’dan seçilen mikrofonlar da şu an piyasada bulabileceğiniz en müthiş aygıtlar.

YouTube üzerinde 20 milyon, Twitch’te ise 10 milyon takipçiye sahip olan Ninja, yalnızca geçtiğimiz ay gelen bağışlar ve üyelik fiyatlarıyla bütün 500.000 dolar kazandı. 2009 senesinde rekabetçi oyunculuğa Halo 3 ile başlayan Ninja’nın Fortnite: Battle Royale ile sanki ‘kraliyet’ seviyesine getirdiği stüdyosunu tanıttığı video ile sizleri başbaşa vazgeçiyoruz.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/video-ninja-red-bull-home-streaming-studio-absolutely-amazing-2018-11