Senenin En Büyük Uslu Telefon Aktifliği MWC 2019’da Neler Bekliyoruz?

Senenin En Büyük Uslu Telefon Aktifliği MWC 2019'da Neler Bekliyoruz?
Mobil Dünya Kurultayı kapımıza katlanmış vaziyette. Peki senenin en büyük mobil teknoloji faalliğinde hangi firma nasıl bir mahsul ile karşımıza çıkacak?

Senenin en büyük mobil teknoloji aktifliği olan Mobil Dünya Kurultayı, 24 Şubat’ta kapılarını ziyaretçilere kalemtıraş. Dünyanın en büyük uslu telefon firmaları, İspanya’nın Barcelona şehrinde tertip edilecek faallikte en yeni mobil teknolojilerini görücüye çıkararak gövde şovu yapacaklar. Fuar sırasını direnebilir uslu telefonlar, 5G takviyeli uslu telefonlar ya da beş kameralı uslu telefonlar görmeyi bekleyebilirsiniz. Peki mevzuya daha spesifik bakmak gerekirse MWC 2019’da hangi firma nasıl bir tasarıyla karşımıza çıkacak?

Samsung

Güney Koreli teknoloji devi, Mobil Dünya Kurultayı’nden birkaç gün evvel tertip edeceği tanıtım aktifliği ile işletmenin bu seneki ilk amiral gemileri Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerini tanıtacak. Yeniden de işletmenin MWC sırasında bu aygıtlara ait bazı demolar sunması bekleniyor. Samsung’un MWC 2019’da katlanabilir uslu telefonuna dair kısa bir gösteri tertip etmesi de temenniler arasında yer alıyor. Bununla beraber firma muhtemelen 5G teknolojisi ile alakalı bazı sunumlarda da bulunacaktır.

LG

Şu ana kadar elimize erişen tüm bilgiler LG’nin bu seneki ilk amiral gemisi olacak LG G8 ThinQ modelini Mobil Dünya Kurultayı’nin ilk gününde tanıtacağı istikametinde. Standart operasyoncu ve kamera yükseltmelerinin yanı gizeme makine, sesi ekranda oluşturduğu titreşimlerle yayın yeni bir teknolojiye de sahip olacak. LG’nin bir sürpriz hakikatleştirerek LG V50’yi fuar sırasında tanıtabileceğine dair bazı rivayetler de bulunuyor ancak bunun son derece düşük olasılıklı bir dedikodu olduğunu belirtelim.

Sony

Uslu telefon pazarının düşüş trendindeki oyuncularından Sony de Mobil Dünya Kurultayı’nin hareketli firmalarından biri olacak. İşletmenin en yeni amiral gemisi olacak Xperia XZ4, MWC 2019’da harcayıcılara tanıtılacak. Makinenin en dikkat çekici özelliklerinden biri 6.5 inçlik 21:9 formatlı ekranı olacak. Bu ekran, rakiplerine göre daha ince olacağından tek elle yakalayışı daha basit olacak. Bununla beraber Sony, orta segmentteki yeni temsilcisi Xperia XA3’ü de yeniden fuar sırasında ilk defa ortaya çıkaracak.

Microsoft

Bir yazılım işletmeyi olan Microsoft, Mobil Dünya Kurultayı’nin suskun katılımcılarından biridir. Fakat firma bu seneki MWC aktifliğinin büyük bir sunum kapsayacağının ipucunu vermiş vaziyette. Temenniler, birinci jenerasyonu 2015 senesinde tanıtılan HoloLens’in ikinci jenerasyonunun gelmesi istikametinde. Hakikatine bakacak olursanız Microsoft, HoloLens’e ilk yükseltmeyi 2017 senesinde hakikatleştirmeyi tasarlıyordu fakat çalışmalar daha da genişletilince tanıtımı 2019 senesine kadar uzadı. İsmi her ne kadar HoloLens 2 olacak olsa da bu makineye üçüncü jenerasyon HoloLens gibi bakabilirsiniz.

Huawei

Huawei, geçtiğimiz sene P ivedisi amiral gemilerini MWC’den son tanıtmıştı. Bu sebeple yeni Huawei P30’un Barcelona’da tanıtılmasını beklemiyoruz. Yeniden de firma, faallik sırasında dört arka kameralı olması beklenen P30 Pro hakkında bazı ufak ipuçları paylaşabilir. Bununla beraber işletmenin geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü dizüstü bilgisayarı Matebook X Pro, MWC 2018’de tanıtılmıştı. Bu sebeple fuar sırasında yeni bir dizüstü bilgisayar tanıtılması çok da sürpriz olmaz.

OnePlus

Çinli uslu telefon üreticisi OnePlus, evrensel pazardaki hissesini her geçen gün azıcık daha artırıyor. İşletmenin Mobil Dünya Kurultayı sırasında nasıl bir faallik düzenleyeceğini öğrenmiyoruz ancak OnePlus 7’ye dair bir demo sunum yapabileceği düşünülüyor. OnePlus hakkındaki en büyük temenni ise işletmenin geçtiğimiz sene söylediği 5G takviyeli OnePlus modelinin ve OnePlus TV’nin mobil dünya kurultayı sırasında ilk defa gün suratına çıkması.

Değişik Firmalar

Nokia: Nokia’nın beş arka kameralı bir amiral gemisi üzerinde çalıştığı uzun zamandır konuşuluyor. Mobil Dünya Kurultayı sırasında tanıtılma olasılığı bulunuyor.

Motorola: İşletmenin Razr V4 adlı bir katlanabilir uslu telefon üzerinde çalıştığı öğreniliyor fakat bu makinenin MWC 2018’de duyurulması oldukça düşük olasılık.

Xiaomi: İşletmenin 24 Şubat’ta bir aktifliği var ancak yeni bir model tanıtması beklenmiyor. 5G takviyeli bir Mi Mix 3 modelinin gelme olasılığı ise bulunuyor.

Oppo: Ülkemizde de fotoğrafı olarak faaliyet göstermeye başlayan Oppo’nun katlanabilir bir uslu telefon üzerinde çalıştığı öğreniliyor. MWC’de ne yapacağı ise büyük bir sual işareti.

Kaynak : https://thenextweb.com/plugged/2019/02/11/everything-to-expect-from-mwc-2019-the-worlds-biggest-smartphone-show/   2 2 0 0 0 Emoji İle Tepki Ver 2 2 0 0 0