Samsung, Katlanabilir Telefonunda Bixby’nin Yeni Versiyonunu Kullanacak

Samsung, Katlanabilir Telefonunda Bixby’nin Yeni Versiyonunu Kullanacak
Samsung, konut sahipliği yaptığı bir geliştirici konferansında, katlanabilir telefonu hakkında bazı ipuçlarına yer verdi. En net ipucu ise katlanabilir telefonun, Bixby’nin yeni versiyonu ile kuvvetlendirileceği.

Samsung, ABD’de her sene asıllaşan geliştirici konferansının ardından, Seul’de bugünün erken saatlerinde bir başka geliştirici konferansına daha konut sahipliği yaptı. Görüşülen pek çok mevzu, eskiki konferanslardakilerle aynı olsa da, konferansta Samsung’un yakında piyasaya sürmeyi tasarladığı katlanabilir telefonu hakkında birkaç bültene de yer verildi. Bunlardan en dikkat sürükleyeni ise yeni telefonun, Bixby’nin yeni versiyonuyla beraber gelecek olması oldu.

Görünüşe göre Samsung, Bixby’nin kuvvetlendirilmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bugünkü konferansta da Bixby’nin yeni versiyonunun, katlanabilir telefonda olacağı doğrulanmış oldu.

Samsung’un başkan yardımcısı Chung Eui-suk, konferansta ‘The Invester’a verdiği mülakatta “Bitirilmek üzere olan yeni Bixby, katlanabilir telefonda olacak. Fakat başka bir deyişle programın Bixby 3.0 ismini alıp almayacağına henüz karar verilmedi.” dedi. Bu söyleme dışında, yeni Bixby’nin özellikleri hakkında elimizde pek de bilgi yok. Ayrıntıları önümüzdeki günlerde Samsung’un söylemesini bekliyoruz.

Katlanabilir uslu telefon mevzubahisi olduğunda, yeni, özelliklerin de beklenmesi çok natürel. Telefonun bu kadar merak uyandırmasının nedeni ise, Samsung’un bu ayın başında SDC 2018’de canlı olarak gösterdiği telefon hakkında pek ayrıntı vermemesi. Samsung, 4-inçlik ekranın, 7.3-inçlik bir tablete dönüşebildiği bir uslu telefon olması dışındaki tüm ayrıntıları ise henüz paylaşmadı.

Varsayımlarımıza göre, yeni Bixby’nin neler kapsadığını yakın zamanda göreceğiz. Samsung’un, suni akıl platformunu 3.parti geliştiricilere açmayı ve 2020 senesine kadar tüm aygıtlarına suni akıl koymayı planladığını öğreniyoruz. Bu çalışmaların Google Asistant ve ya Siri ile nasıl yarışacağını zaman gösterecek.

Kaynak : https://www.slashgear.com/samsung-foldable-smartphone-gives-bixby-a-powerful-reboot-20554436/