Samsung, Bixby’nin Hâlâ Yaşamda Olduğunu İspatlamaya Çalışıyor

Samsung, Bixby’nin Hâlâ Yaşamda Olduğunu İspatlamaya Çalışıyor

Samsung, mobil sanayisinde epeyce yanlış adımlar attı ancak hiçbiri Bixby ve tuşu gibi makûs anımsanmıyor. İki yıldır pazarda olmasına karşın kullanıcılar Bixby’nin ne işe yaradığını dahi bütün olarak öğrenmiyor ve değişik uslu asistanların gerisinde kalıyor. Samsung, Bixby Marketplace’i piyasaya sürerek sunduğu maharetlerin ve özelliklerin gerçekten bir piyasa kıymeti olduğunu ispatlamaya çalışıyor.

Bixby Marketplace, geliştiricilere ‘Bixby’nin kapsülleri için merkezi ambar’ olarak belirlendi. Kapsüller, Samsung’un suni akıl asistanının maharetlerine verdiği ad. Bu üçüncü parti maharetlere de Bixby’nin netlikle gereksinimi var. İki yıldır piyasada olmasına karşın Bixby, yalnızca Samsung’un kendi geliştirdiği veya ortaklarının geliştirdiği marifetleri barındırıyor ve bu da çok uzun bir liste değil. Firmanın suratlarca telefonu olmasına karşın çok azının Bixby takviyesine sahip olduğunu da belirtelim.

Gerçeğinde Bixby kapsülleri, uzun vakittir Samsung’un Geliştirici Taşıtları’nda bulunuyor ancak yalnızca birkaçı tutunabildi. Bunun nedeni bir pazar olmaması olabilir. Bu hizmetin kullanıma sunulmasıyla beraber Bixby, değişik uslu asistanlar arasında gerçekten bir yer edinebilir.