Rusya’da Bir Küvet Dolusu Bozuk Para ile iPhone Xs Satın Alındı

Rusya'da Bir Küvet Dolusu Bozuk Para ile iPhone Xs Satın Alındı
Rusya’da Apple Store’a giden bir grup genç, bir küvet dolusu bozuk parayı mağaza çalışanlarının önüne koyarak iPhone Xs satın aldılar.

Cebinizde ‘yeteri’ kadar paranız varsa pek çok iyi uslu telefon alabilirsiniz. Fakat iPhone’lar, diğer iyi telefonlardan değişik olarak bir prestij ve statü göstergesi olarak kabul edilir. Bu sebeple çoğu bireyin bir iPhone satın aldığı anki hissiyatı sadece iyi bir telefona sahip olmak değil, prestijli bir mahsule sahip olmaktır.

İnsanların sosyal medyaya girmek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için kullandıkları makineyi, artta bulunan logosu sebebi ile statü göstergesi olarak görmesi, ‘birileri’ için espri malzemesi olmaktan başka bir şey değildir. Bu sebeple Rusya’da bir grup genç, iPhone Xs alırken mağaza çalışanlarını bir hayli trolledi.

Rusya’da Apple Store’da giren bir grup genç, bir iPhone Xs satın almak istediklerini dile getirdiler ve yanlarında getirdikleri 100.000 rubleyi gösterdiler. Mesele şu ki; 1400 dolara denk gelen bu rubleler, bozuk paralar halinde bir küvetle gelmişti. Telefonu almak için bir şahıs yerine bir grup gelmelerinin sebebi de bir küvet dolusu bozuk parayı anca böyle taşıyabilmeleri.

Elbette ki Apple’ın parayı kabul etmeme kaderi bulunmuyor. Harcayıcı ödemeyi nasıl yaparsa yapsın mağazanın bunu kabul etmesi gerekiyor. Netice olarak iPhone Xs’i satın alan şahıs, hiç ‘havalı’ olmayan bir küvet dolusu bozuk para karşılığında ciddi bir ‘statü göstergesi’ olan iPhone Xs 256GB satın almış oldu.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Dude-buys-iPhone-XS-in-Russia-pays-with-a-bathtub-full-of-coins_id110947