iPhone Kullanıcıları, Nedensiz Yere Apple ID Hesaplarının Kilitlenmesinden Davacı

iPhone Kullanıcıları, Nedensiz Yere Apple ID Hesaplarının Kilitlenmesinden Davacı
Sosyal medyada şikayetlerini dile getiren Apple kullanıcıları, Apple ID’lerinin nedensiz yere kilitlenmiş olmasına oldukça dargınlar.

Hesap kilitlenmelerine neyin neden olduğu henüz öğrenilmemekle birlikte, hesabı kilitlenen kullanıcılar sosyal medyada ateş püskürdü. Apple hesapları pek çok değişik sebepten kilitleyebiliyor. En sık tesadüfülen nedenler ise birinin Apple ID’ye girmeye çalışırken çok fazla yanlış parola girmesi. 

Ulaşımı geri kazanmak için güvenlik sualine yanıt vermek ve güvenilen bir telefon numarası vermek gerekiyor. Kullanıcı, bu düzeyden sonra parolasını değiştirebiliyor. 

Apple ID’niz kilitlendiğinde telefon size ihtar veriyor ve iMessage, iCloud ve Apple Music’e ulaşamıyorsunuz. Bu evrede parolasını tekerrür girmeleri Apple kullanıcıları için yeterli olabiliyordu. Şu anda ise kullanıcıların büyük kısmı hesaplarının dondurulmuş olduğunu görüyorlar. 

Sualin nedeni büyük çapta bir hack teşebbüsü ya da Apple’den kaynaklanan bir kusurun neticeyi olabilir. 

Kaynak : https://9to5mac.com/2018/11/13/some-iphone-users-finding-their-apple-id-accounts-have-been-inexplicably-locked-requiring-password-resets/