Gmail’in Sağ Tık Menüsüne Tonla Yeni Özellik Geliyor

Gmail’in Sağ Tık Menüsüne Tonla Yeni Özellik Geliyor
Gmail’de maillere sağ tıklandığında çıkan menüye pek çok yeni özellik ilave edileceği duyuruldu.

Google, Gmail’de bazı ehemmiyetli farklılıklar yapacak. Bu farklılıkların en ehemmiyetlisi de sağ tık menüsünde bulunan alternatiflerin çoğaldırılması olacak.

Gmail’in sağ tık menüsünde şu anda sadece üç alternatif bulunuyor. Bu alternatifler arşivle, okunmadı olarak işaretle ve sil alternatiflerinden ibaret.

Google’dan yapılan söylemeye göre, sağ tık menüsüne yeni özellikler ilave edilecek ve bu menü çok daha işlevsel hale gelecek.

Yeni menüde toplamda 12 değişik opsiyon var. Bu özelliklerin listesi şu biçimde: Yanıtla, Hepsini Yanıtla, İlet, Arşivle, Sil, Okunmadı Olarak İşaretle, Suskuna Al, Taşı, Yaftayla, Sustur, Aynı Göndericiden Gelen Mailleri Bul ve Yeni Pencerede Aç. Ek olarak, sohbet görünümünün kapalı olduğu vaziyetlerde, aynı mevzuya sahip tam mailleri bulmak muhtemel.

Özellikle sık sık mailler ile çalışan şahısların sık kullandığı bu menüye yeni ilave edilen özellikler, Gmail kullanımını oldukça basitleştirecek. Artık çok rakamda maili tek bir klasöre taşımak ya da iki maili yan yana açarak karşılaştırmak muhtemel olacak.

Yeni özelliklere Gmail’in üst tarafta bulunan taşıt çubuğundan ve üç nokta ile gösterilen ayarlar menüsünden erişmek muhtemel olsa da sağ tıklama menüsü harekâtları çok daha süratlendirecektir.

Yeni özellik herkes için standart olacak ve G Suite kullanıcıları için pazartesi gününden itibaren kullanılabilir olacak. Özelliğin faalleştirilmesi parçalı olarak hakikatleştirileceği için ilk günden yeni menüye erişemeyebilirsiniz. Tam Gmail kullanıcılarının bu özelliğe ne zaman kavuşacağı ise öğrenilmiyor.

Kaynak : https://mashable.com/article/gmail-right-click/#nOSCwyY2LZqK