Apple’ın iPhone SE 2’ye Her Zamankinden Daha Çok Lüzumu Var: İşte Nedenleri

Apple’ın iPhone SE 2’ye Her Zamankinden Daha Çok Lüzumu Var: İşte Nedenleri
Son yarıyılda telefon satamamaktan yakınan Apple’ın şu anda en çok gereksinim dinlediği mahsul iPhone SE 2 olabilir.

Apple’ın yeni telefonlarına müteveccih en büyük tenkitlerden bir tanesi telefonların yüksek maliyetleri oldu. iPhone XR her ne kadar insanların parasal gücünün yettiği bir telefon olarak takdir görse de yeterli olmadı.

Apple’ın reelinde daha evvel çıkarmış olduğu, insanların büyük alkışını kazanan ve daha satın alınabilir bir telefonu vardı: iPhone SE. Bu telefon minikti, parmak izi okuyucuya ve kulaklık girişine sahipti. Özetle, bugün satılan büyük iPhone’ların sahip olmadığı tam özelliklere sahipti.

Apple’ın bu yıl bahar faalliği olup olmayacağı belirli değil. Aktiflik olursa bir ya da iki yeni iPad, yeni AirPods, belki AirPower şarj makineyi tanıtılabilir. Yeniden de böyle bir faalliğe damgasını vuracak bir şey varsa o da iPhone SE 2’dir.

Bunun pek çok sebebi var.

Kulaklık Girişleri Hala Ehemmiyetli

Apple istediği kadar kulaklık girişlerini kaldırmaya çalışsın, insanlar hala ananesel kulaklıklar kullanıyorlar. Daha da ehemmiyetlisi, insanlar bu kulaklıkları ve kulaklık girişlerinden hoşlanıyorlar. En azından bir tane kulaklık girişli telefon bulunması işletmeye yararlı olacaktır.

Parmak İzi Okuyucular Arz Görüyor

FaceID teknolojisi, biyometrik teknolojilerin geleceği noktadır. Bilimkurgu filmlerinden fırlamışa benzeyen bu teknolojinin bir gün bir numaralı güvenlik teknolojisi olacağına kuşku yok. Yeniden de bugün surat tarife programı her zaman çalışmıyor. Herkesin de bu teknolojiye güvenmediği apaçık. Sırf ulaşım basitliği için dahi parmak izi sensörü kullanılabilir.

Apple, Servislerinden Daha Çok Kazanabilmek İçin iPhone SE 2 Üretmeli

Apple insanlara hizmet ve servis satıyor. İnsanların bu hizmet ve servisleri satın alması için bir Apple mahsulünün olması gerekli. Buradaki en esas problem, insanların telefon alamaması. Ne kadar az kullanıcı olursa  servisler o kadar az para kazanır. Daha çok insanın alabileceği bir iPhone modeli olarak iPhone SE 2 burada devreye giriyor.

Kamera ve Operasyoncuyu Geliştirmek Çoğu Kullanıcı İçin Yeterli

Pek çok birey, telefonlarda kendilerine sunulan yeni özelliklerle o kadar da ilgilenmiyor. İnsanlar süratli telefonlar istiyorlar. Bir değişik istekleri de telefonlarının yüksek nitelikte resimler sürükleyebilmesi. A tezsi yongaya, iyi bir kameraya ve muntazam bir pile sahip bir iPhone SE 2 çoğu birey için yeterli olacaktır.

Değişik iPhone’lar Gibi Su Geçirmezlik İlave Edilsin

Yeni iPhone’lar havuza dahi düşseler hasar görmüyorlar. Bu hoş özellik yeni iPhone SE 2’lerde de bulunsa da kimse telefonunu pirince yatırmak zorunda kalmasa pastanın kreması, sütlacın kızarmış üstü gibi bir hoşluk olur.

‘Bi’ Tık’ Daha Büyük Telefon

iPhone SE’nin boyu 4 inçti. Yeni telefon bundan yarım inç daha büyük bir ekrana sahip olsa yeterli olacaktır. Daha büyük telefon demek daha büyük pil ve yeni teknolojileri koyacak daha çok alan demek.

Kablosuz Şarj Özelliği Gelmeli

QI şarjı telefona ilave etmek Apple için güç değil. QI şarj makinelerinin maliyetleri ise 5 dolara kadar düşmüş gidişatta. Yeniden de hoş bir özellik ve insanları kablo tasasından kurtarıyor.

Maliyeti Düşük Olmalı

iPhone SE’yi efsane yapan şey uygun maliyetiydi. Telefonun maliyeti bu versiyon için 350 dolar ortamında ülkemize uyarlarsak 3500 – 4500 TL arası yakalanabilirse Apple çok büyük bir zafer tutabilir, dahası kendi hayran kitlesini kaybetmemiş olur. Ayrıca iPhone SE 2, düşük maliyet ve esas özelliklerle hoş bir telefon. Maliyeti çoğalırsa insanlar başka seçeneklere yöneleceklerdir.

iPhone SE 2, Apple’ın aradığı satış eforunu sağlayıp işletmenin hala 1000 dolarlık üst seviye telefonlar üretebilmesinin ve satabilmesinin anahtarı olabilir. Apple’ın genelde mart ayında hakikatleşen bahar faalliği olacak mı, olursa yeni bir iPhone SE 2 söylenecek mi göreceğiz.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/apple-needs-an-iphone-se-2-now-more-than-ever/