Apple’dan, Artırılmış Hakikatliğin Ehemmiyetini Vurgulayan İdareyici Soyması

Apple'dan, Artırılmış Hakikatliğin Ehemmiyetini Vurgulayan İdareyici Soyması
Apple idareyicilerinden Frank Casanova, firma içinde yeni bir vazifeye getirildi. Bu görevlendirme, Apple Artırılmış Hakikatlik Departmanı için ehemmiyetli büyümelerin habercisi olabilir.

Apple’ın telekomünikasyon cerrahlarına müteveccih pazarlama faaliyetlerini idareyen ad Frank Casanova, artık yeni bir unvana sahip. Casanova bundan sonra şirkette Apple Artırılmış Hakikatlik Küresel Ürün Pazarlama Kıdemli İdareyicisi unvanına sahip olacak. Bu haber, sadece bir yine görevlendirmeden aşırısına işaret ediyor.

Apple’ın iPhone, iPad ve Apple Watch’lardan elde ettiği kazancın doruğa eriştiği bir dünyada, hakikatlik çoğaldıran özellikler insanları daha süratli telefonlarını yenilemeye itebilirdi. Hatta ideal bir dünyada insanlar, yeni artırılmış hakikatlik başlıkları da alırlardı. Son senelerde Apple’ın artırılmış hakikatlik çalışmaları oldukça yoğun. Şirket, sanal objelerle basitçe etkileşimi sağlayan ARKit esaslı mahsuller de oldukça dikkat sürüklüyordu.

LG, yeni ön kamerasını artırılmış hakikatliği geliştirecek biçimde üretiyor. Eş bir lazer takviyeli teknolojinin de 2020 senesinde iPhone telefonlara geleceği düşünülüyor.

Casanova gibi bir adı bu pozisyona getirmek, işletmenin artırılmış reelliğe verdiği ehemmiyetin göstergesi. Pokemon Go gibi oyunlar ve surat filtreleri ile başlayan bu akım, ileride yaşanacak olan teknolojik gayretin de göstergesi olarak göze çarpıyor. Apple da bu çaba evveli hazırlıklarını devam ettiriyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/02/12/apple-ar-marketing/