AK Parti Çorum Şehir Başkanı Mehmet Karadağ vazifesinden istifa etti

AK Parti Çorum Şehir Başkanı Mehmet Karadağ vazifesinden istifa etti

AK Parti’de mahallî tercih hazırlıkları sürerken şehir başkanlıklarında sıcak büyümeler yaşanıyor. AK Parti Çorum Şehir Başkanı Mehmet Karadağ vazifesinden istifa ettiğine söyledi.

Dün de Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti Samsun şehir başkanları Cumhur İttifakı’na ters davrandıkları mazeretiyle vazifelerinden alınmıştı.

Belediye başkanlığına aday gösterilmesi beklenen ancak hakkında muhtelif iddialar öne sürülen Çorum Mehmet Karadağ, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürerek vazifesinden istifa etti. Karadağ, istifasıyla alakalı yaptığı söylemede, “Çorum belediye başkanlığı aday tanımlama sürecinde kendisine kurulan kumpaslarla çaba ettiğini” ifade ederek, mevzuyla alakalı yasal yollara müracaat ettiğini belirtti.

Karadağ, adaletli bir yasal süreç yaşanabilmesi için ve bu süreçte şehir başkanı olarak vazifede bulunmasının etik olmayacağını düşünerek AK Parti genel merkezine laflı ve yazılı olarak istifasını sunduğunu söyledi. 

Karadağ, 31 Mart’ta yapılacak mahallî tercihlerde Çorum belediye başkanlığına aday adayı olmuştu. Aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Karadağ’ın bir ‘ses kaydı’ olduğu ve bu surattan genel merkez tarafından aday gösterilmekten son anda bırakıldığı iddia edilmişti.