Ahmet Kural’ın avukatından sert söyleme: Buna izin etmeyeceğiz

Ahmet Kural'ın avukatından sert söyleme: Buna izin etmeyeceğiz

Şarkıcı Sıla’nın, geçtiğimiz günlerde sevgilisi Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü mazeretiyle davacı olması bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Evvelki gün bir söyleme yaparak Kural’ın 5 Kasım Pazartesi günü ifade vereceğini duyuran avukatı Sibel Aydın’dan yeni bir söyleme daha geldi. Aydın, kamuoyunu yanıltıcı bilgi paylaşımlarının yapıldığını belirterek “Manipülasyon kapsayan bilgilerin reelmiş gibi gündeme getirilmesi ile emelini aşan bir noktaya taşınmak istenmektedir” dedi.

Sıla ve Ahmet Kural hadisesinin perde art ortaya çıktı! İşte Sıla’nın savcılık ifadesi

Kural’ın avukatı Sibel Aydın, yaptığı söyleme şu ifadelere yer verdi:

”Dünkü söylememde belirttiğim gibi, herkesin ve tarafların avukatlarının hadisenin yargıya geldiğini ve taraflardan birinin henüz ifade vermediği reelini idrak etmesi gerekmektedir.

Kamuoyunu yanıltıcı bilgi paylaşımına bir son verilmelidir. Bayana şiddet iddiası ile başlayan süreç, yapılan söylemelerle ve manipülasyon kapsayan bilgilerin reelmiş gibi gündeme getirilmesi ile emelini aşan bir noktaya taşınmak istenmektedir.

‘DARP İDDİASI KAMU VİCDANINDA DA NETLEŞMİŞTİR’: Görmekteyiz ki, dün akşam milli bir kanalın ana haber duyurusunda da yer alan; karşı tarafın avukatının hazırladığı şikayet arzuhalinde belirtilen “kül tablası ile darp” iddiası, savcılık ifadesinde Sıla Gençoğlu’nun kendisi tarafına reddedilmiştir.

Böylece son 2 gündür gündemde olan kül tablası ile darp iddiasının reel olmadığı kamu vicdanında da netleşmiştir. Ancak, iddia sahiplerinin hakikati öğrenmelerine karşın yaptıkları söylemeler ile kamuoyunu yanıltan haberlerin yapılmasına sebebiyet verilmiştir. Benzer bir gidişat darp raporu için yapılan haberlerde de bulunmaktadır.

BU BALAKALAR ŞAHSİ BEYAN, HEKİM BULGUSU DEĞİL’: İddia edilen hadisenin 2 gün sonrasında, özel bir sağlık kurumunun tertip ettiği raporda; karşı tarafın idrarda kanama, vb. kendi beyanları, tıbbi tetkik belirtisi gibi yansıtılmıştır. Bu bilgilerin şahsi beyan olduğu, hekimin belirtisi olmadığı çok nettir.

‘BU İDDİA TAMAMEN REEL DIŞIDIR’: Uzun yarıyıllı bir rapor gibi aktarılan raporda, tetkiki yapan hekim, hastanın genel gidişatını “iyi” olarak nitelemiş ve yalnızca 7 günlük bir rapor tertip etmiştir. Bu mevzuların tamamı, bir manipülasyon vasıtayı değil, hukuk süreci içinde uzmanlar tarafından değerlendirilecek mevzulardır.

Bu asılların yavaş yavaş ortaya çıkmasının ardından, bu kere de “kaynağı emin olmayan” kimselere katlandırılarak, 24 Ekim günü bir konutta müvekkilimin karşı tarafın sırtında vazo kırdığı iddiası gündeme getirilmiştir. Bu iddia da tamamen reel dışıdır.

‘LEGAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’: Tek merkezden servis edildiğini düşündüğümüz reel dışı paylaşımların kastı kamuoyunda davanın seyrini etkilemek ve müvekkilim hakkında bir linç teşebbüsünde bulunmaktır. Türkiye’nin beğenilen oyuncularından biri olan ve kariyeri ile herkesin takdir ettiği müvekkilime müteveccih bu haysiyetsizleştirme gayretleri, henüz ifadesini dahi vermemiş olan müvekkilim için ağır bir mağduriyet yaratmaktadır.

Son olarak da karşı tarafın şikayet arzuhalinde kapsam içine alınan isteyerek yaralama iddiası, dün itibariyle sanki yeni bir kabahat iddiası ve “yeni bir dava” mevzusu gibi sunulmuş, kullanılan usuller yasal esastan çıkmıştır.

Vaka, hukuk sürecinden çıkarılarak, medya üzerinden veya manipülasyona dayalı yürütülen yeni bir mecraya çekilmek istenmektedir. Bu hedefi sarihçe görmekteyiz ve buna izin etmeyeceğiz. Türkiye’de yargıyı etkilemeye çalışmak kabahattir. Emelini aşan bir hal alan bu kasıtlı teşebbüslerin sonlanması ismine bu stil gerçek değil iddialar ve kötülelerle alakalı birey ve müesseseler hakkında legal yollara müracaat eteceğimizi belirtmek isterim.”

Ahmet Kural’ın avukatı söyledi ne zaman ifade verecek?

 

Bir cevap yazın