Ziya Selçuk çocuklar üşümesin diye konuşmasını yarıda vazgeçti

Ziya Selçuk çocuklar üşümesin diye konuşmasını yarıda vazgeçti

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çok daha ileri maksatlara gereksinim olduğunu belirterek, “Ama bunu yapabilmek için evvel ideallerimizin, hayallerimizin, inancımızın, cesaretimizin olması gerekli. Şayet bunlar varsa emin olun çok daha ileri noktalara erişmek çok da güç değil.” dedi. Bakan Selçuk, Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonu, Şirinevler Anaokulu ve 50 karakter yemekhanenin bulunduğu toplu açılış merasimine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Selçuk, Ankara’nın ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da selamlarını Burdur’a  getirdiğini belirterek, eğitimle alakalı yeni vizyon 2023 programını söylediklerini ifade etti.Eğitim sistemiyle alakalı galibiyet öykülerini uzun uzun anlatmanın muhtemel olduğunu vurgulayan Selçuk, Türkiye ile değil, dünya ile yarışılacağını bildirdi.

ÇOK DAHA İLERİ MAKSATLARA GEREKSİNİM VAR: Türkiye’nin eğitim sisteminde şimdiye kadar yapılan bir hayli galibiyetlerinin üzerine yeni galibiyet öyküleri koymayı amaçladıklarını aktaran Selçuk, şunları söyledi: “Çok daha ileri maksatlara gereksinimimiz var. Ama bunu yapabilmek için evvel ideallerimizin, hayallerimizin, inancımızın, cesaretimizin olması gerekli. Şayet bunlar varsa emin olun çok daha ileri noktalara erişmek çok da güç değil. Bu emelle de kent kent geziyoruz. İlk geldiğimiz yerlerden bir tanesi de Burdur.

İKİ DE BİR ÇOCUKLARA BAKIYORUM ÜŞÜYORLAR MI: Alt yapıya müteveccih yatırımların eğitimin niteliğini yükselttiğini anlatan Bakan Selçuk, beraber muvaffak olacaklarını belirtti. Ciddi bir rüzgar var. Ben fazla uzatmak istemiyorum. İki de bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı? diye. Onları bekletmemek ismine ben burada konuşmama son vermek istiyorum.” diyen Selçuk, Burdur’a her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını, tam gereksinimleri takip ettiklerini vurguladı.