Yüzme Havuzundaki Suyu 1 Milyon Kağıt Havluyla Sürüklemeye Çalışan YouTuber’a Büyük Tepki

Yüzme Havuzundaki Suyu 1 Milyon Kağıt Havluyla Sürüklemeye Çalışan YouTuber'a Büyük Tepki

YouTuber Tyler Oliveira’nın geçtiğimiz hafta “1.000.000 Kağıt Havlu Yüzme Havuzunu Emebilir mi?” başlıklığıyla yayınladığı video, o zamandan beri 160.000’in üzerinde görüntüleme aldı. Ancak YouTuber, kağıt havlu ile bir yüzme havuzunun suyunu sürüklemeye çalıştığı için de izleyenlerden tepki topladı.

Oliveira videosunda yüzme havuzunun suyunu kaç kağıt havlu ile sürükleyebileceğine yanıt bulmaya çalıştı. YouTuber böyle bir video yapma fikrini, eş bir konsepte sahip, viral olan bir TikTok videosundan aldığını söylüyor. Oliveira TikTok videosunda da havuza bir kadeh su döküyor ve bir kağıt havluyla arınmaya çalışıyor.

tuvalet kağıdı havuz

YouTube videosunda Oliveira misyonu bitiremiyor ve kağıt havluların havuzu sürüklemek için yeterli olmadığını söylüyor. Daha sonra azıcık matematikle tüm havuzu sürüklemek için 3.625.000 kağıt havluya gereksinimi olduğunu hesaplıyor.

Yapılan videoya izleyicilerin tepkisi gecikmedi. Kullanıcılar, tenkidi yorumlarıyla Greta Thunberg, İkinci Dünya Savaşı ve Avustralya’daki orman yangınlarına atıfta bulundular. Oliveira, Avustralya’da insanların su için savaştığını belirten bir yoruma, “Videoda kağıt havlu kullanmam bir çoğunuzun sevincini kaçırmış olabilir. Belki haklı da olabilirsiniz. Ancak bir şeyi düşünmenizi istiyorum. Bu kağıt havlular, onları kullansam da kullanmasam da varlardı.” yanıtını verdi.

İşte YouTuber’ın kağıt havlularla havuzun suyunu sürüklemeye çalıştığı video: