YouTube, ‘Sıradaki Video Ekranı’nda Farklılığa Gidiyor

YouTube, 'Sıradaki Video Ekranı'nda Farklılığa Gidiyor

YouTube, yeni şeyler bilmek veya eğlenmek isteyen insanların sık sık müracaat ettiği bir platform. Haliyle kullanıcıyı platformda daha uzun müddet yakalamak için de bir video biter bitmez izleyen bireyin karşısına yeni bir videonun önerildiği bir ekran çıkıyor. İşte bu ekran, yeni bir aktüellemeyle değiştirildi. Yeni tasarım, daha öncekisine göre oldukça değişik bir yapıya sahip ancak daha şık ve yenilikçi durduğunu söylemek olası.

Yeni tasarımda, biten videonun üstüne gelen transparan bir oturum bulunuyor. Bu oturumda iptal etme ve geri sayımın bitmesini beklemeden yeni videoyu başlatma alternatiflerinin üstünde, yeni videonun bir ön izlemesi bulunuyor. Daha Önceki tasarımda, tam ekranı biten videonun ön izlemesi kaplıyordu.

youtube sıradaki video

Daha Öncekinden, yeni videoya geçmeye ne kadar müddet kaldığını gösteren, oynat tuşunun çevresinde dolan bir ilerleme çubuğu bulunuyordu. Şimdiyse yeni videoya ne kadar kaldığını rakamla gösteren bir geri sayım bulunuyor. Ekranın böyle olması daha iyi gibi görünüyor zira saniyeyi dolaysız olarak görmek daha kullanışlı denilebilir. Yukarıyadaki görselden yeni tasarımı araştırabilirsiniz.

Yeni tasarımı kapsayan aktüelleme, takribî üç gün evvel yayınlandı ancak bir nedenden dolayı bazı aygıtlarda bu özellik henüz kullanılamayabiliyor. Siz de henüz bu özelliği kullanamayan kullanıcılardansanız uygulamayı Google Play Store üzerinden kendiniz aktüellemeyi sınayabilirsiniz.