Xiaomi’nin Güneş Oturumlu Uslu Telefon Tescili Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin Güneş Oturumlu Uslu Telefon Tescili Ortaya Çıktı

Uslu telefon üreticilerinden kimileri, aygıtlarını özel kılmak ve güçlü şartlarda bile işlevsel olabilmelerini sağlayabilmek için uslu telefonlarında güneş oturumlarını kullanmıştı.

Bugün ortaya çıkan bir tescil müracaatı yönünde Çinli uslu telefon üreticisi Xiaomi de çok yakında bu uslu telefon üreticilerinin arasına katılacak gibi gözüküyor.

27 Temmuz 2018 tarihinde oluşturulan ve içerisinde arka oturumunda bir güneş oturumunu barındıran uslu telefon kapsayan tescil müracaatı, cuma günü ulusa sarih olarak yayınlandı.

Makinenin ön tarafında ise yalnızca ekran bulunuyor. Ön kamera için rastgele bir delik, çentik, kızaklı kamera çekmecesinin makinenin tasarımında yer almaması nedeniyle ekran içi kamera teknolojisinin aygıtta kullanılacağı varsayım ediliyor.

Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Xiaomi’nin ekran içi kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını gösteren bir video paylaşması ise bu hipotezin asıl olabilme olasılığını aşırısıyla artırıyor.

2009 senesinde Güney Koreli uslu telefon sektörü lideri Samsung, güneş oturumuna sahip 2 adet uslu telefonunu tanıtmıştı. Bu uslu telefonların güneş enerjisiyle 1 saat süresince şarj edilmeleriyle yalnızca 5-10 dakikalık telefon görüşmesi imkânı sunması ise büyük tenkitlere maruz kalmalarına yol açmıştı.