Xiaomi Telefonlar MIUI 10 ile Karanlık Moda Kavuşacak

Xiaomi Telefonlar MIUI 10 ile Karanlık Moda Kavuşacak
Kullanıcıların arzlarına kulak veren Xiaomi, MIUI 10 Evrensel Beta ROM kullanıcılarına sistem uygulamalarında kullanabilecekleri bir karanlık mod özelliği getiriyor.

Hem kullanım basitliği, hem de efor tasarrufu sebebi ile uygulamaların karanlık mod özelliği aşırısıyla kullanılmaktadır. Bununla beraber sistem genelinde karanlık mod özelliğine sahip makine rakamı oldukça az.

Çinli uslu telefon üreticisi Xiaomi, en son yayınlanan MIUI 10 Evrensel Beta aktüellemesi ile birlikt  Telefon, Rehber, İletileşme, Galeri, Hesap Aygıtı, Anekdotlar, Ekran Kaydolucu ve Aktüelleyici gibi esas uygulamalara karanlık mod özelliği getiriyor.

Şu an için sadece yukarıyada saydığımız uygulamalar, son kullanılan uygulamalar menüsü ve bazı ayarlar menüleri karanlık mod özelliğine sahip olduğundan Xiaomi’nin sistem genelini kaplayacak bir karanlık mod geliştirip geliştirmediğini öğrenemiyoruz.

15 Şubat’tan itibaren v9.2.14 aktüellemesi ile beraber MIUI 10 Evrensel Beta ROM kullanıcılarının karanlık moda kavuşması bekleniyor. Mi 4, Mi 5 ve Redmi Note 3 Pro gibi daha önceki modeller ise sistem uygulamalarına karanlık mod takviyeyi alamayacaklar.

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/275165/xiaomi-miui-10-dark-mode-system-apps.html