Xiaomi, Redmi İçin 64 MP Samsung ISOCELL GW1 Kamerasını Tanıttı

Xiaomi, Redmi İçin 64 MP Samsung ISOCELL GW1 Kamerasını Tanıttı

Xiaomi, 64 MP’lik dörtlü kameraya sahip olan aygıtından bir müddettir bahsediyordu. Telefona dair ayrıntıların çıkmasıyla beraber Xiaomi, Çin’in başşehri Pekin’de bir konferans tertip ederek yeni kamera teknolojisini bütün anlamıyla tanıttı. İşletme, telefonunda kullandığı 64 MP çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL GW1 kamera sensörünün özelliklerine söyledi ve 108 MP’lik kamera sensöründen de bahsetti.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, tanıtacağı telefonun 64 MP kamerayı kullanan ilk telefonlardan biri olacağını iddia ediyor. Samsung’un geliştirdiği sensör 48 MP çözünürlüğündeki bir sensörden %38 daha fazla pikseli içerisinde barındırıyor ve daha canlı, parlak ve ayrıntılı resimlerin çekilmesine imkân sağlıyor.

redmi 6mp kamera

1/1,7 inçlik geniş bir sensör olan ISOCELL GW1, 1,6μm piksel ebadına sahip. Redmi’nin 64 MP kameraya sahip olacak telefonu, ISOCELL Plus, Smart İstanbul Sanayi Odası ve Hybrid 3D HDR gibi özelliklerle beraber gelecek. Yeni kamerayla çekilen görsellerse 9248×6936 çözünürlüğünde olacak. Bu da görsellerin ebadının 19 MB’a kadar çıkabileceğini gösteriyor.

64mp kamera

2019 senesinin dördüncü çeyreğinde çıkacağı belirtilen 64 MP çözünürlüğünde ISOCELL GW1 sensörlü makine, Xiaomi’nin söylemesine göre Redmi uslu telefondaki yerini alacak. Çinli teknoloji devi Xiaomi, sadece 64 MP çözünürlükte kalmayıp 108 MP Samsung sensörlü bir makinenin geleceğinin de müjdesini verdi. Bu sensör, 12032×9024 çözünürlükte resimler sürükleyebilecek.

Emin kaynaklardan gelen bilgilere göre Samsung’un 108 MP çözünürlüğündeki sensörleri Xiaomi’nin Mi Mix 4 makinelerinde kullanılacak. Şu an için bu bilgi Mi Mix 4’ün daha evvelden çıkan bilgileriyle örtüşüyor olsa da daha net bilgiler verebilmemiz için makinenin çıkış tarihine yanaşmamız gerekecek.