Xiaomi CC9’un Kırmızı Renkli Modeli İptal Edildi

Xiaomi CC9’un Kırmızı Renkli Modeli İptal Edildi

Çin merkezli teknoloji işletmeyi Xiaomi, gençlere müteveccih olarak tanıttığı CC9 ve CC9e modellerini geçtiğimiz ay satışa sunmuştu. Henüz ülkemizde fotoğrafı satışı bulunmayan aygıt, uygun maliyeti ve göz dolduran özellikleri ile dikkat sürüklemişti.

Siyah, mavi ve beyaz renkleri bulunan telefon, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir resimde “kırmızı” modeli ile görüntülenmişti. Bu resim, Sudhanshu Ambhore tarafından Twitter’da paylaşılmıştı. Çok nitelikli bir resim olmasa da makineye kırmızı rengin oldukça yakıştığını söylemek muhtemel.

CC9 Kırmızı

Ancak Xiaomi, aygıtın kırmızı renginin üretilmeyeceğini ve iptal edildiğini bir söylemeyle duyurdu. Xiaomi’nin kırmızı modeli neden iptal ettiği ise henüz öğrenilmiyor, fakat yabancı medyadaki haberlere göre, gelecekte işletmenin bu kararını tekerrür gözden geçirip piyasaya sürme olasılığı mevcut.

Xiaomi CC9’un özelliklerine bakacak olursak aygıt, %91’lik bir ekran-gövde oranının yanında Samsung’un ürettiği 6,39 inçlik AMOLED bir ekrana sahip. Ekranın FHD+ çözünürlüğü ve 600 nitlik bir parlaklık kıymeti bulunuyor. Bunlara ek olarak, 6 GB RAM ve 128/64 GB dahili hafıza alternatiflerini de makinede yer alıyor. Operasyoncu tarafında ise kuvvetlendirilmiş bir Snapdragon 710 yonga setiyle donatılan aygıt, ayrıca 18 W süratli şarj takviyeli 4.030 mAh’lik bir pil ile satışa sunuldu. CC9, işletim sistemi olarak ise Android Pie tabanlı MIUI 10 işletim sistemini kullanıyor.

Son olarak, Xiaomi Türkiye tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan söylemede, aygıtın Türkiye’de satışa sürüleceği duyurulmuştu, ancak fotoğrafı bir tarih verilmemişti. Bu bilinmeyenlik henüz çözülmüş değil. Umarız aygıt, yakın bir zamanda ülkemizde de satışa sunulur.