Xiaomi, Bir MIUI Özelliğini Devre Dışı Vazgeçeceğini Açıkladı

Xiaomi, Bir MIUI Özelliğini Devre Dışı Vazgeçeceğini Açıkladı

Uslu telefonların yanı gizeme harcayıcı elektroniği mahsulleri mevzusunda da iddialı bir üretici olan Xiaomi, bu aygıtlarında sunduğu yazılımlarla kullanıcıların işlerini basitleştirmeye çalışıyor. Xiaomi ve Redmi markalı uslu telefonlarda kullanılan arayüz olan MIUI da bu yazılımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

En aktüel versiyonu MIUI 11 olan ve şu anda bazı makinelerde kullanılabilen bu arayüz, sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların lüzumlarına cevap veriyor. Çok öğrenilmese de MIUI Call Message adlı özellik, MIUI kullanan telefonların kapsama alanı dışında olduklarında arayanlara basitçe ileti vazgeçme imkânı veriyor ancak Xiaomi, bugün yaptığı bir bültenle bu özelliğin kullanım dışı kalacağına söyledi.

MIUI Call Message özelliği, 2018 senesinin ağustos ayında duyurulmuştu:

miui

MIUI kullanıcılarının ‘Evrensel Internet Access’ uygulamasından ulaşabildikleri bu özellik, bundan takribî 1 sene 4 ay evvel duyurulmuştu. Kullanıcılara sunulan ilk aktüellemeyle telefonlara entegre edilen özellik, telefonun kapalı olması vaziyetinde “Aradığınız birey şu an müsait değil, lütfen 2’ye basın ve ileti vazgeçin” biçiminde bir ileti iletiyor ve arayanların basitçe ileti vazgeçmelerini sağlıyordu.

Özellikli Çin’deki kullanıcılar arasında çok popüler olan bu özellik, artık hiçbir kullanıcı tarafından kullanılamayacak. Özelliğin geri dönme ihtimalinin bulunup bulunmadığı öğrenilmiyor ancak Xiaomi, bu özelliği geliştirip tekerrür kullanıma sunabilir. Bunu önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

Aşinayı gibi Çinli teknoloji devi, kullanıcıların az para ödeyerek premium özelliklere erişebilmelerini muhtemel kılmayı niyeti hâline getirmiş bir firma. Bu surattan bu cins ekstra özellikler, şirketin telefonunu kullanan şahıslarda iyi bir telefon kullanıyor hissi oluşturuyor. MIUI 11’de gelen yeniliklerde de olduğu gibi Xiaomi, bu yol haritasında ilerleyecek gibi görünüyor.