Xiaomi, 11.11 İndirimleri Sırasında 10 Dakikada 200 Bin Adet Televizyon Sattı

Xiaomi, 11.11 İndirimleri Sırasında 10 Dakikada 200 Bin Adet Televizyon Sattı

Maliyet/performans denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Çinli teknoloji devi Xiaomi, 11.11 alışveriş deliliğinden kısmetini aldı. Xiaomi, Çin’in sosyal medyası Weibo’da yaptığı söylemede reelleştirdiği ciddi galibiyeti hayranlarıyla paylaştı.

Xiaomi, Çin’in 11.11 indirimleri sırasında 10 dakika 36 saniye içerisinde 200.000 adet televizyon sattığına söyledi. Geçtiğimiz yıl aynı rakama 58 dakika 17 saniyede erişen Xiaomi, bu bilgilerle beraber bir senede ne kadar fazla geliştiğini de göstermiş oldu.

Xiaomi TV

Xiaomi Televizyon Departmanı Genel Müdürü Li Xiashuang’a göre Xiaomi TV, 2019 senesinin birinci ve üçüncü çeyreklerinde çeyrek başına 2,3 milyonluk satış yapmış bulunuyor.

Xiaomi’nin televizyon serüveni

Xiaomi

Uslu telefon mevzusunda maliyet/performans lideri olarak da öğrenilen Xiaomi, televizyon sektöründe de ciddi bir yükselişe geçmiş gidişatta. Geçtiğimiz günlerde Mi TV 5 ivedisi uslu televizyonlarını tanıtan Xiaomi, kullanıcılarına son derece yüksek nitelikli televizyonlarını piyasaya göre oldukça rekabetçi maliyetlere sunmuştu.

Xiaomi’nin kâr marjı mevzusunda %1’i geçmeyen siyaseti ve sektördeki araştırmaları neticesinde son kullanıcıya son derece nitelikli mahsuller gittiğini görebiliyoruz. Geçtiğimiz gün tanıtılan 55, 65 ve 75 inçlik televizyon modellerinde Quantum Dot 4K QLED oturumlar kullanan Xiaomi, aynı zamanda 1 cm’den daha ince modelleriyle ve neredeyse çerçevesiz tasarımlarıyla son derece şık televizyonlar üretiyor.

Uslu telefon sektöründe süratle yükselen markanın televizyonlarının da uslu olmaması gibi bir olasılık natürel ki bulunmuyor. Uslu televizyonlarıyla kullanıcılarına son derece müthiş bir performansı uygun maliyete sunan Çinli teknoloji devinin yakın zamanda çok daha ciddi galibiyetlere imza atacağı düşünülüyor. Natürel ki bunu görmek için önümüzdeki yıl asıllaşacak olan 11.11 indirimlerini beklememiz gerekecek.