WhatsApp, Web Uygulamasında Üçüncü Parti Çıkartmaları Test Ediyor

WhatsApp, Web Uygulamasında Üçüncü Parti Çıkartmaları Test Ediyor

WhatsApp, bu yılın başlarında iOS, Android ve Web WhatsApp için animasyonlu çıkartmalarını test etmişti. WhatsApp’ın şimdiyse Web WhatsApp için üçüncü parti çıkartmaları test ettiği belirtildi.

WhatsApp’ın beta versiyonlarındaki yenilikleri test eden ve bildiren WABetaInfo adlı Twitter kullanıcısı, özelliğin Web WhatsApp kullanıcılarına açılabileceğini ifade etmişti.

whatsapp web

WABetaInfo’nun haricinde WhatsApp da WhatsApp’ın internet uygulaması üzerinde farklılıkların yapılacağından bahsetmişti ve kullanıcıların telefonlarını bağlama lüzumluluğunu ortadan kaldırmayı kastettiklerini belirtmişti. Yeni uygulama sayesinde WhatsApp, çok platformlu bir uygulama haline gelecek ve kullanıcılar, telefonları kapandığı halde dahi WhatsApp’ı kullanabilecekler.

whatsapp

Bunun yanı gizeme yeni uygulama yeni bir sistemi de birliktesi getirecek. Bireyler tek bir WhatsApp hesabını değişik makinelerde kullanabilecek, bir aygıtta giriş yapıldığı zaman başka bir aygıttan çıkış yapılmayacak.

WhatsApp, bu ay aynı zamanda ‘Sıkça Yönlendirilen İletiler’ adlı bir özelliği de kullanıcılarının alkışına sunacak. Bu özellik sayesinde sıkça yönlendirilen iletilerin yanına iki adet ok işareti konulacak. Bu sayede kullanıcılar bu iletinin birden fazla kere yönlendirildiğini kavrayabilecek. Alınan tedbirle beraber sahte haberlerin dağılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.