WhatsApp, Bu Sefer de Avrupa Genelinde Ulaşım Kasvetleri Yaşıyor

WhatsApp, Bu Sefer de Avrupa Genelinde Ulaşım Kasvetleri Yaşıyor

Günümüzün en popüler iletileşme uygulamalarından biri olan WhatsApp, artık yaşamımızın her alanına entegre olmuş bir şekle geldi. Hâl böyle olunca da uygulamada oluşan en küçük bir aksama, bir anda milyarlarca kullanıcının tepkisine sürüklüyor. Nitekim uygulamada yeniden bu stil bir mesele alana geldi ve pek çok birey sosyal medyadan “WhatsApp çöktü” paylaşımlarında bulunmaya başladı.

Evrensel çapta olduğu belirtilen bu aksaklık, şu anda Türkiye de dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde yaşanıyor. Bu ülkelerin başındaysa özellike İngiltere, Fransa ve İspanya gibi Batı Avrupa ülkeleri geliyor. Bununla beraber Down Detector’e göre Hindistan ve Malezya gibi ülkelerde de WhatsApp’a ulaşımda kasvetler yaşanıyor.

WhatsApp üzerinden medya paylaşımı yapılamıyor:

WhatsApp çöktü mü?

Problemle alakalı henüz fotoğrafı bir söyleme yapılmış olmasa da pek çok kullanıcı, WhatsApp üzerinden medya paylaşımı yapamadığını belirtiyor. Bu noktada WhatsApp üzerinden sıradan ileti yollama veya sesli arama gibi harekâtlar kasvetsiz bir biçimde çalışırken bir resim yollamaya çalışırsanız harekât galibiyetsiz oluyor.

Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, bu cins çökme olaylarıyla ilk defa karşılaşmıyor. Daha evvelleri de pek çok kere sunucudan kaynaklanan problemlerle ulaşım kasvetlerine neden olan popüler uygulama, her kezinde bu meseleyi kısa müddet içerisinde çözmeyi muvaffak olmuştu. Muhtemelen bu defa da mesele kısa müddet içerisinde çözülecektir.

Özellikle 2019 senesinde pek çok defa böyle meselelerle karşılaşan popüler uygulamadaki çökme an haysiyetiyle 15.54 hâlen daha devam ediyor. Sualin ne zaman çözüleceğine dair henüz bir bilgi bulunmazken yeni büyümeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yaşanan tüm bu büyümelerden haberdar olmak içinse bizi takip edebilirsiniz.