Warcraft 3: Reforged, Bir Remaster’dan Aşırısını Taahhüt Ediyor

Warcraft 3: Reforged, Bir Remaster'dan Aşırısını Taahhüt Ediyor
Blizzard’ın efsanevi oyunu Warcraft’ın yeni versiyonu yalnızca grafiklerin metamorfozundan ibaret olmayacak.

Blizzard’ın Blizzcon’da söylediği projeler arasında yer alan Warcraft 3: Reforged, platformlar arası oynanabilirliği ve yenilenmiş öyküsüyle coşku yaratıyor. 

Blizzard’ın deyimiyle “tamamen yine planlanan” bu asıl zamanlı strateji sıradanı oldukça ciddi bir yenilenme sürecine girmiş vaziyette. Blizzard’ın senelerdir aktüellediği ve Reforged için hazırladığı banal Warcraft 3 ile Reforged’in oyuncuları bir arada maçlar yapabilecek, platformlar arasında çaba etmek olası olacak. Warcraft 3 için kullanıcılarının üretmiş oldukları haritalar ve senaryolar da Reforged’da korunacak.

Asya ve Avrupa kullanıcılarından aldıkları geri bildirimlerle hareket eden Blizzard, oyunda kahramanların, ünitelerin ve sağda solda gezen mahlukatların eforlarını yine dengelemek için farklılıklar yaptığına söyledi. Bununla birlikte oyundaki sinematikler ve senaryo akışı da farklılığa uğrayacak. Blizzard’dan Brian Souza ve Pete Stillwell, yaptıkları söylemelerde oyuncuların, bu oyunun daha bitirilmemiş olduğuna inandıklarından dolayı bu kararları aldıklarını belirtti. İkilinin verdiği bir değişik haber ise, Warcraft kâinatında geçen romanlar da yazmış olan Christie Golden’in Warcraft 3 ve World of Warcraft öykülerinin tertip edilmesinde rol alacağı oldu. Daha evvel arka tasarıda kalan, ancak bugün pek çok bireyin bildiği Sylvanas, Jaina gibi şahsiyetler de daha fazla öne çıkacak. Bir de bazı minik retconlar yapılacak, 16 yıldır büyüyen bir öyküde Retcon yapmamak zati pek olası gözükmüyordu. 

Warcraft 3: Reforged ayrıca yeni grafiklere de kavuşacak. Daha Önceki oyunun havasını gözetecek olan grafikler çağdaş sistemlere geçimli hale gelecek.

Oyunun Mac ve Windows’a 2019’da gelmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.polygon.com/blizzcon/2018/11/2/18057924/warcraft-3-reforged-classic-compatibility-blizzcon

Bir cevap yazın