VIVO’ya Göre Exynos 980, Piyasada Çığır Kalemtıraş Özelliklere Sahip

VIVO'ya Göre Exynos 980, Piyasada Çığır Kalemtıraş Özelliklere Sahip

Dün VIVO ve Samsung, iki modlu 5G suni zihin dayanaklı harekâtçı yongası Exynos 980’in ortak araştırma ve geliştirme neticelerini sergilemek üzere Pekin’de bir medya irtibat buluşması tertip etti. Bu iş birliği, VIVO’nun 5G alanında devam eden gayretlerine sektörün gösterdiği yoğun alaka için de tetikleyici bir tesir oluşturdu.

Bugün VIVO, fotoğrafı Weibo hesabında bir dizi afiş yayınladı ve Exynos 980’in dört teknik özelliğini sergiledi. Sektörün ilk Cortex-A77 mimarisine sahip yongası, çift modlu 5G ağlarını destekleyen ilk 5G harekâtçı olma unvanına da ulaşacak.

Exynos 980’in kullanılacağı telefonlar, gelişmiş 5G tecrübeyi sunacak:

samsung exynos 980 5g işlemci vivo

Sanayinin ilk çift modlu 5G dayanaklı mahsulü olan Exynos 980 yongası, hem NSA hem de SA 5G ağlarını destekliyor. Bu çift mod, harcayıcılara daha kapsamlı bir 5G tecrübeyi getiriyor. Exynos 980, ultra yüksek süratli bilgi irtibatını sağlıyor ve yükleme sürati 2,55 Gbps’e erişirken indirme sürati 3,55 Gbps’e kadar çıkabiliyor.

Exynos 980’in aynı zamanda 5G taban bandını operasyoncuya entegre ettiğini belirtmekte fayda var. Harici 5G ana bant çözümüyle karşılaştırıldığında bu vaziyet, mesken alanından büyük miktarda tasarruf sağlamaya destekçi oluyor. Ayrıca bu, daha süratli ve daha yararlı enerji performansı sağlıyor.

5G dayanaklı Exynos 980’in tasarım hatları:

exynos 980

Exynos 980 yongası ARM’ın yeni jenerasyon Cortex-A77 harekâtçı mimarisini kullanıyor. Bu yeni harekâtçı, Cortex-A76 mimarisine göre %20 daha iyi bir frekans performansı sağlıyor. Böylece büyük ölçüde bilginin süratli bir biçimde işlenmesi sağlanıyor. Yonga, amiral gemisi bilgi operasyon süratleri için yüksek performanslı bir NPU ve DSP biriminin yanı gizeme 108 MP’ye kadar çekilen görüntüleri işleyebilen yüksek performanslı bir ISS’ye de sahip. Suni zihin süper piksel segmentasyon teknolojisi sayesinde, nesneyi ve arka tasarıyı doğru biçimde kesebiliyor.

VIVO için Exynos 980’in gelişimi hiç şüphesiz yeni harekâtçı teknolojileri açısından ehemmiyet talep ediyor. VIVO, bu mevzuyla alakalı olarak yaptığı söylemede ise yongaların bağımsız tasarımının ve imalatının şimdilik bağımsız olarak yapılamayacağını belirtti.