Vivo’nun Snapdragon 855+’lı Yeni Telefonu AnTuTu’da Ortaya Çıktı

Vivo'nun Snapdragon 855+'lı Yeni Telefonu AnTuTu'da Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji üreticisi Vivo, 2019 senesinde iyi bir çıkış tuttu. Firma, şu an için Türkiye’de çok popüler olmasa da dikkat sürükleyen uslu telefonlar üretiyor ve bu uslu telefonlar kimi zaman tasarımları kimi zaman da teçhizatsal özellikleriyle ön tasarıya çıkıyorlar. Vivo şu sıralardaysa iQOO Neo 855’in yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor. 

Vivo’nun üzerinde çalıştığı bu yeni telefon modeli, reelinde iQOO Neo 855’e aşırısıyla benziyor. Şu an için net bilgilere sahip olmasak da iQOO Neo 855’in yeni versiyonunun daha önceki versiyondan belki de tek farkı harekâtçısı olacak. Yeni versiyon, Snapdragon 855+ operasyoncusundan efor alacak ve mobil oyunseverler için daha iyi bir performans sunacak. Şimdi ise “V1936AL” kodlu bu telefon, AnTuTu’da ortaya çıktı.

Vivo

AnTuTu testlerine giren V1936AL model kodlu telefonun Snapdragon 855+ operasyoncusundan efor alacağı resmiyet kazanmış gidişatta. AnTuTu’da yer alan bilgiler, bu uslu telefonun “Adreno 640” GPU’ya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu telefon, Android 9 işletim sistemine sahip ve 128 GB da depolama alanı bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak Vivo’nun yeni telefonu, 12 GB RAM ile desteklenecek.

Vivo’nun yanaşmakta olan yeni uslu telefonu, AnTuTu testlerinde 503.734 puan almayı muvaffak oluyor. Bu toplam puanın 143.608’i harekâtçı testlerinden, 196.507 puanı da grafik testlerinden geliyor. Ayrıca bu telefon, hafıza testlerinde 90.100, UX testlerinde de 73.519 puan almayı muvaffak oluyor. Ortaya çıkan neticeler, Vivo’nun ciddi anlamda eforlu olan bir uslu telefonla harcayıcıların karşısına çıkacağını gösteriyor.

İşte AnTuTu’dan alınan o görsel

Vivo

Vivo’nun üzerinde çalıştığı yeni telefon, geçtiğimiz hafta içerisinde TENAA‘da ortaya çıkmış, pek çok özelliği burada listelenmişti. Şimdi ortaya çıkan AnTuTu testleri de bu telefonun genel performansını gözler önüne seriyor. Telefonla alakalı olarak merak edilen çok da bir özelliğin kalmadığını söyleyebiliriz ancak V1936AL kodlu bu telefonun maliyetiyle alakalı hala bir bilgi yok. Vivo’nun yapacağı bülten ile bu telefonun maliyeti de belirli olmuş olacak.