Twitter’a Dünya Genelinde Ulaşım Meseleyi Yaşanıyor Aktüelleme: Mesele Çözüldü

Twitter'a Dünya Genelinde Ulaşım Meseleyi Yaşanıyor Aktüelleme: Mesele Çözüldü

Sosyal medya platformları, artık yaşamımızın bir parçası ve hatta kimileri için bağımlılık hâline geldi. Öyle ki bu platformlarda yaşanan meseleler, insanları çileden çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram’da yaşanan sualin bir eşi bu sefer de Twitter’da alana geldi.

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de mobil uygulaması üzerini ulaşılamıyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye ulaşım meselesinin en apaçık olduğu ülkeler Birleşik Kraliyet ve ABD.

twitter çöktü mü

Twitter, bir sualin olduğunu yukarıyadaki resimle doğrulamışken siteye ulaşım şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sualin dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sualin yaşandığı değişik ülkeler arasında Fransa, İspanya, Almanya gibi Batı Avrupa ülkelerinin yanı gizeme Hindistan ve Japonya’da da ulaşım meseleyi yaşanıyor.

Twitter’ın anlık olarak ulaşım vaziyetini buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter’da yaşanan bu teknik meseleyi anbean takip ederek haberimizdeki aktüellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.

Aktüelleme: Saat 22:45 haysiyetiyle Twitter’a ulaşım yine sağlandı. Yaşanan mesele hakkında henüz fotoğrafı bir söyleme gelmezken kullanıcıların platforma girdiklerinde karşılaştığı “Teknik bir mesele var” iletisindeki teknik sualin ne olduğunu bilmek için azıcık daha beklememiz gerekiyor.