Türkiye’de Üretilecek Olan Hyundai i10’un İlk Görüntüsü Ortaya Çıktı

Türkiye’de Üretilecek Olan Hyundai i10’un İlk Görüntüsü Ortaya Çıktı

Hyundai, bu sene tanıtacağı yeni i10 modellerinde köklü farklılıklara gidecek. Güney Kore menşeli işletmenin İzmit’teki fabrikasında üretilecek olan yeni i10 aşırısıyla makyajlanacak. 

Vasıtanın tasarımı, yumuşak ve sert hatlı yüzeyler arasında belirgin kontrast çizgileriyle daha enerjik bir hale getiriliyor. Daha Önceki i10’lardan daha isyankar ve dargın bir görünüşe sahip olan bu modelin, ön ızgarası da geliştirildi. Dargınlaşan i10 ayrıca bir evvelki modellerinden daha büyük. Yeni ebatlarıyla taşıt A segmentinin üst hududunu zorlayacak gibi gözüküyor. 

Vasıtanın C kolonu da X biçiminde planlanmış gidişatta. Taşıt genel olarak X ve üçgen figürlerinin bol bol kullanıldığı bir tasarıma sahip. Böylece hava sarihlikleri ve hava kanalları açan Hyundai, vasıtanın aerodinamik performansını da kuvvetlendiriyor. 

Hyundai-i10-2019-teaser-çizimi

Hyundai, yeni i10’da bazı Connected Car ve güvenlik özelliklerini de alıcılarının hizmetine sunacak. Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz uslu şarj, arka görüş kamerası gibi sistemler bulunan taşıt, bir üst segmentin modellerine de gözdağı vermiş oluyor.

 

Son olarak Hyundai, bu vasıtada kendi sınıfının en kapsamlı güvenlik kutularından birini de sunacak. İleri Çarpışma İhtiyata Dayanağı gibi gelişmiş sistemler bulunan vasıtada ayrıca Sürücü Dikkat İhtarı ve Şerit Takip Asistanı da standart teçhizat arasında bulunuyor. 

Yeni Hyundai i10, ilk olarak 2019 Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtılacak.