Türkiye’de Senenin Arabayı Adayları Resmen Söylendi

Türkiye’de Senenin Arabayı Adayları Resmen Söylendi
Otomotiv Gazetecileri Derneği OGD tarafından tertip edilen ‘Türkiye’de Senenin Arabayı’ tercihleri için adaylar resmen söylendi.

Otomotiv Gazetecileri Derneği OGD, geçtiğimiz 3 sene olduğu gibi bu sene de yapılacak iki evreli tercihle, 2018 senesinin en iyi arabasını tanımlayacak. PPG’nin ana sponsorluğunda ve Bridghestone, Shell gibi markaların da dayanağı ile reelleşecek olan mükâfat merasimi 16 Nisan 2019’da tertip edilecek.

Türkiye’de Senenin Arabayı 2019 Müsabakasına Katılacak Taşıtlar

BMW X2 BMW X3 Dacia Duster DS 7 Crossback Ford Focus Ford EcoSport Honda CR-V Hyundai Kona Jaguar i-Pace Jaguar E-Pace Kia Stonic Kia Stinger Mercedes-Benz A Acelesi Mercedes-Benz B Acelesi Mitsubishi Eclipse Cross Skoda Karoq, Suzuki Jimny Suzuki Swift Toyota Corolla Volkswagen T-Roc Volvo XC40

11 Mart tarihinde, OGD azaları tarafından ilk oylamayla 7 finalist tanımlanacak. İkinci ve son oylamaya geçilmeden evvel ise 9 Nisan’da İstanbul Park’ta test sürüşü tertip edilecek. Son olarak 250 puanın tamamından, en fazla puanı alan araba 16 Nisan 2019’da tertip edilecek galada birinciliği göğüsleyecek.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/otomotiv/turkiyede-yilin-arabayı-adaylari-belirli-oldu-3490883/