Türkiye’de İlk Kere Tamamen Fiyatsız Bir Reyin Geliştirme Kampı Tertip Edilecek

Türkiye’de İlk Kere Tamamen Fiyatsız Bir Reyin Geliştirme Kampı Tertip Edilecek

Video oyunlar, dünya genelinde olduğu kadar ülkemizde de büyük bir alaka görüyor. Oyunseverler, piyasaya sürülen son oyunları yakından takip ediyorlar. Türk gençlerinin video oyunlarına olan bu alakası, yetkililerin de dikkatlerini sürüklemiş gidişatta. 

Bu kapsamda Bilişim Vadisi ve Dijital Türk Oyunları Platformu ortak bir çalışma yürüterek bu sene ilk kere tertip edilecek bir kamp organizasyonu oluşturdular. Bu kampa Reyin Geliştirme Yaz Kampı ismi verildi ve bu kamp müddetince gençlere reyin geliştirme, reyin firmayı yönetimi ve teşebbüsçülük gibi mevzularda eğitimler verilecek.

geliştirme kampı

Tertip Edilecek kamp kapsamında 16 yaşını doldurmuş olan gençler için muhtelif konferanslar da tertip edilecek ve bu konferanslarda kamp çerçevesinde geliştirilmiş olan oyunların tecrübelenmesine olanak sağlanacak. Ayrıca bu kamp süresince gençler, reyin oynamaya da doyacaklar.

Kampın belki de en etkileyici yanlarından bir tanesi, gençlerin kampta geliştirecekleri oyunları profesyonel yayıncılara sunacak olmaları. Bu olanakla beraber gençler belki de ilerleyen yarıyıllarda isminden sıkça laf edeceğimiz oyunların esaslarını atmış olacaklar ve adlarını dünyaya duyurma fırsatı tutacaklar.

Mevzuyla alakalı söylemelerde bulunan Proje Koordinatörü Okan Özbay, bu kampın pek çok alanda ilkleri barındıracağını vurguladı ve dikkat sürükleyen şu söylemeleri yaptı: “Dijitale zati bağımlıyız, su içmeden durabilir miyiz? Hayır. Neden internet olmadan yaşamak zorunda olsun ki çocuk? Biz Dijital Türk Oyunları Platformu olarak, dostlarımızın 10 saatini makine başında geçirebilmesini hayranlıkla takip ediyoruz. Bu devirde 10 saat bunu muvaffak olmak özel bir meziyet. İşletmeler olarak arz edilen bir meziyet. Tek fark bu zamanın bereketli biçimde değerlendirilmesini sağlamak. 10 saat reyin oynayabilen bir dostumuz, yeri geldiğinde 10 saat imal de yapabilir. Bu çok önemli bir mevzu.”

Reyin Geliştirme Yaz Kampı, 20 Ağustos’ta başlayacak ve 1 Eylül’e kadar devam edecek ve kampta 300’den fazla genç olacak. Kamp kapsamında yapılacak olan eğitimler çevrimiçi platformlar üzerinden de takip edilecek bu kapsamda kampa dahil olmuş olan gençlerin rakamının 2 bini aşması bekleniyor.

Kocaeli’nde tertip edilecek bu fiyatsız kampa katılım müracaatı yapmak isterseniz 15 Ağustos’a kadar zamanınız bulunuyor. Kampla alakalı daha ayrıntılı bilgi almak ve müracaat yapmak için burada bulunan iletişimi kullanabilirsiniz.