Triumph Rocket 3, Motosiklet Dünyasının Kralı Olmaya Geliyor

Triumph Rocket 3, Motosiklet Dünyasının Kralı Olmaya Geliyor

İngiliz motosiklet üreticisi, Rocket modelini 3 R ve 3 GT olarak iki modele ayırdı. R modeli, isminden de azıcık anlaşılacağı üzere performans odaklı bir roadster. GT modeli ise süratten çok gezmek, dolaşmak isteyen motosiklet sürücülerine hitap ediyor.

Triumph’ın en performanslı modeli olan Rocket 3, aynı zamanda markanın en büyük modeli. Rocket 3 R ve Rocket 3 GT modellerinin ikisi de 2,5 litre üç silindir motordan eforunu alıyor. Bu motor, marka tarafından piyasaya sürülen tüm motosikletlerin arasında kullanılan en büyük motor. Bu da iki tekerlek üzerindeki olası olan azami torku vermeye yarıyor. Triumph’ın 2,5 litrelik motoru, 165 at ve 163 nm tork sağlıyor.

triumph rocket 3

Motorda “ride-by-wire” teknolojisi kullanılıyor. Başka Bir Deyişle motor, gaz tepkimesini tel ile alıyor. Elbette bu motorun durması gerekiyor, burada da Brembo frenleri destekçi oluyor. Bunların ikisi de evvelki modellerinden 40 kg daha hafif.

Elbette arabaya eş özellikler ve arabaya eş bir tork, arabaya eş bir maliyeti de birliktesi getiriyor. Triumph, rastgele bir maliyet yaftayı paylaşmasa da iki Rocket 3 modelinin de en az 16.000 dolar olması bekleniyor. Triumph Rocket 3 modellerinin Ocak 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi tasarlanıyor.