Trajedi Sırasında Hayat Kurtaracak Bir Taşıt Geliştiriliyor

Trajedi Sırasında Hayat Kurtaracak Bir Taşıt Geliştiriliyor

Hidrojen yakıt hücresi Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ve müesseseleri için alaka çekici bir şey. Amerika Birleşik Devletleri Ordusu, Chevy Colorado ZH2 yakıt hücresi pickup’ı mevzusunda General Motors ile iş birliğinden yapmıştı. Şimdi ise seçenek efor aktarımlarına yöneldi gibi duruyor.

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Ordusu, yakıt hücresi efor aktarma sistemine sahip, emele müteveccih bir trajedi kurtarma taşıtı geliştirmek için yeni bir iş birliği gayretinde. Yakıt hücreleri sıfır emisyonla verim sağlarken Ordu ve DoE birkaç ehemmiyetli noktaya dikkat çekti. Yakıt hücreleri 72 saate kadar efor, ısı ve hatta su kaynağı sağlayabiliyor. Bunlar trajedi bölgesinin ortasında, acil gidişat takımının ve ilk müdahalenin vaziyetle başa çıkmasına büyük miktarda dayanak edebilir. Amerika Birleşik Devletleri, bu cins bir taşıtın son zamanlarda hakikatleşen Kaliforniya orman yangını ve Bahamalar’daki Fırtına Dorian gibi misallerde iyi hizmet edebileceğini aksiyomdu.

Afet aracı

İş birliği mücadelesi yeni olsa da, DoE uzun süreli olarak hidrojen yakıt hücrelerine odaklanmış vaziyette. Departman evvelleri, emin ve uygun maliyetli hidrojen yapımı, nakliyesi ve depolanmasına odaklanan [email protected] Initiative’i kurmuştu. Hidrojen, elektrikli arabada olduğu gibi elektrik üreten yakıt hücrelerine efor veriyor. Bir cins efor istasyonu olan taşıtın sağladığı faydalar trajedi alanına da taşınmış oluyor. Yakıt hücreleri içten yanmalı bir motora mukayeseyle daha saklı harekâtlarda kullanılabiliyor. Zira vasıtaların çok daha az tespit edilmesini sağlayan hafif bir ısı imzası oluşturuyor.

Taşıtın özel bilgilerine ait hiçbir resim bulunmamakla beraber, yakıt hücresi acil gidişat vasıtasının ismi: H2Rescue. Ordu Mühendisleri, muhtelif ortaklarla beraber bu güzde öneri arzları vermeye başlayacak. Mühendislik ve geliştirmenin ardından, H2Rescue bir uygunluk çalışmasından geçecek. DoE ve Ordu, emisyonsuz acil gidişat vasıtasının sahada çalışanlara iyi uyduğundan emin olmak ve göstermek için ortak bir şov tasarlıyor.