The Division Filminin Senaryo Evresinde Olduğu Söylendi

The Division Filminin Senaryo Evresinde Olduğu Söylendi

2016 senesinin yaz aylarında Ubisoft tarafından yapılan bir söylemeyle beraber, The Division adlı reyin serisinin beyaz perdeye adapte edileceği bilinmişti. Filmde son olarak Spider-Man: Far From Home’da Mysterio kişiliğinin canlandıran Jake Gylenhaal ve Interstellar’da yer alan Jessica Chastain gibi yıldız adların yer alacağı bilgileri de verilmişti. O zamandan bu zamana kadar filmle alakalı pek de bir bilgi verilmedi. Ancak filmin rejisörlük koltuğuna oturacak ad mevzusunda kesintisiz olarak bir metamorfoz yaşandı. İlk olarak Stephen Gaghan düşünülmüştü ancak Gaghan sonrasında projeden parçalayarak yerini Hobbs & Shaw filmini de idareyen David Leitch’a vazgeçmişti. Leitch da Hobbs & Shaw filmi hakkında yaptığı söylemelerden birinde The Division hakkında da konuştu.

Leitch’ın söylediğine göre filmin iptali gibi bir gidişat mevzubahisi değil ve film hala senaryo evresinde. Hatta The Division filminin yeni projesi olup olmayacağı istikametinde bir sual sorulduğu zaman, Leitch’ın yanıtı “Olabilir.” biçiminde oldu. Filmle alakalı yerine oturması gereken çok fazla taş var ve tüm takımın aynı anda film için müsait olması gerekiyor. Ancak Leitch’ın söylediğine göre filmin senaryo düzeyi giderek süratleniyor. Leitch’ın yaptığı söylemeyi alttan okuyabilirsiniz.

david leitch

“Elimizdeki malzeme için coşkuluyum ve bir sonraki projemiz bu olacak gibi görünüyor. Şu anda senaryo düzeyindeyiz. Sıradaki evre herkesin programlarını filme göre tertip etmek ve senaryonun yüzde surat artta olduğumuzdan emin olmak. Bu evreye geçeceğimiz zaman giderek kısalıyor. Elimizdeki malzemeyi çok beğeniyorum ve bu iki fantastik oyuncuyla beraber çalışmak beni çok mutlu ediyor.”

Proje şimdilik geliştirme sürecinin çok erken safhalarında olduğundan, rejisörün mevzu hakkında fazla şey söylememesi donakaltıcı değil. Bu gidişat aynı zamanda The Division filmiyle alakalı haberlerin bu kadar uzun zamandır suskun kalmasını da söylüyor. Film hakkında şu an bilinmez oldukça fazla şey var. Misalin filmin ilk oyundaki vakalar yönünde mi ilerleyeceği yoksa seriyle alakalı malzemelerin kullanıldığı apayrı bir hikâye mi sunacağı dahi henüz öğrenilmiyor. Filmle alakalı kısa zamanda bir şeyler söylenecek gibi durmuyor.