Tesla’ya Rakip Olacak BMW i4, Test Edilirken Görüntülendi

Tesla’ya Rakip Olacak BMW i4, Test Edilirken Görüntülendi

Araba dünyası elektrikli araba sektöründe kıyasıya yarışır hale geldi. Daha evvel hiçbir markanın araba sanayisinde beceremediği kadar tesir oluşturan Amerikan araba üreticisi Tesla’nın da sektörde lider olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu surattan bir hayli marka Tesla’ya alan okumak için kendi dövüşçülerini ortaya koyuyor. Köklü bir marka olan BMW de bu markalardan biri. Alman işletme, Tesla’ya rakip olacak yeni vasıtayı BMW i4’şöhret dört kapılı sedan versiyonu test sırasında kameralara tutuldu. Görüntülerde görüldüğü üzere BMW i4 sedan, Tesla Model 3 ile hemen hemen aynı ebatlarda.

BMW i4

Taşıt, bir hayli şahsın hoşlandığı ancak pazarda reel anlamda tesir yaratamayan eksantrik görünümlü i3’şöhret devamı kalitesinde. Ancak i3’deri ziyade daha çok BMW 4 Tezsi’nin tasarım izlerini taşımakta, ki bu da hoş bir şey. Böylece taşıt daha şık ve atletik bir görünüme sahip oluyor. Bugünlerde sedan taşıt arayanların istediği şey de bu görünüm.

Ortalıkta BMW i4 ile alakalı çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak i3’e mukayeseyle oldukça fazla erim çoğalışı bekleniyor. Hatta BMW gibi bir işletmenin sahip olduğu kaynaklar ile bazı Tesla modellerinin erimlerini geçmeyi muvaffak olmasına şaşmamak gerek. BMW en az 600 kilometre erime sahip olacağını söylüyor. Ancak bu sayı araba piyasaya çıkmadan evvel oldukça çoğalacaktır.

BMW i4

Taşıtın içi ananesel BMW tasarımından uzaklaşmayacak. 2020 BMW 3 Tezsi’nde bulunan iç tasarıma eş bir tasarıma sahip olacak gibi duruyor. Tesla’nın iri dokunmatik ekranı oldukça şık duruyor olabilir. Ancak piyasadaki çoğu firma ananesel tasarımını bir anda kenara vazgeçmek istemiyor.

Elektrikli arabanın ne zaman satışa çıkacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.