Tesla’nın Yeni Kamyoneti, Kasım Ayında Yollarda Olacak

Tesla'nın Yeni Kamyoneti, Kasım Ayında Yollarda Olacak

Son senelerde popülerliğini her geçen gün azıcık daha artıran ve ürettiği özerk, elektrik motorlu taşıtlarla tüm dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak olan Tesla, uzun vakittir bir kamyonet modeli üzerinde çalışıyor. Bu kamyonetin çıkış tarihi geçtiğimiz temmuz ayının sonlarında, Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından ‘2-3 ay sonra’ olarak söylenmişti. Ancak Musk, daha sonraki söylemelerinde kasım ayını dillendirdi.

Elon Musk’ın mevzuyla alakalı yeni söylemesi, Twitter üzerinden geldi. Musk, bir takipçisinin kendine idarediği sual üzerine Tesla’nın kamyonetinin çıkış tarihi için tasarıda rastgele bir farklılığın olmadığını söyledi. Başka Bir Deyişle Tesla’nın yeni kamyoneti, önümüzdeki ay içerisinde gün suratına çıkacak.

Tesla kamyonet

Hakikatine bakacak olursak Tesla’nın yeni kamyoneti ile alakalı neredeyse hiçbir teknik bilgiye sahip değiliz. Ancak Elon Musk, işletmenin yeni vasıtasını sık sık gündeme getirerek kamuoyunda büyük bir coşku yaratmayı muvaffak oldu. Musk, yeni kamyonet modelinin rakipleriyle eş bedel sürükleme eforuna sahip olacağını, performans açısından ise Porsche 911 ile kapışacağını belirtti. Ayrıca Musk, kamyonetin maliyetinin 50 bin dolardan düşük olacağını da söyledi.

Araba sektörüne kattığı yeniliklerle sektörün ehemmiyetli adlarından biri haline gelen Tesla, kamyonet modeli ile de her geçen gün azıcık daha coşkuyu artırıyor. Kasım ayının gelmesiyle beraber işletme, yeni kamyonet modelini tanıtacak ve bu kamyonetin harcayıcılara neler sunacağını, hep beraber bilmiş olacağız.