Sultangazi’de pabuç fabrikasında can pazarı

Sultangazi'de pabuç fabrikasında can pazarı

Sultangazi’de pabuç bağcığı üreten bir yapımevinde bu sabah çıkan yangında vicdanları ağza getiren bir an yaşandı. Yangında mahsur kalan bir şahıs, alevlerden kurtulmak için yan binanın penceresine geçmek istedi. Sırçadan sarkan yurttaş, su borusunu tutarak yan binanın sırçasında bulunan klimadan da dayanak almaya çalıştı. Bir anda ayağı kayan yurttaş, borunun kırılmasıyla düşme riski geçirdi. Ancak yan binanın sırçasından sarkan bir şahıs, yurttaşı son anda tutarak içeri çekti. Vicdanları ağza getiren o anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yangın sırasında yan binada çalışan Cebrail Beyan, “Biz yan tarafta çalışıyorduk. Sırça kırıkları sesleri ile dışarı çıktık. Yan taraftan biri bizim dükkana sıçradı, onu sırçada yakaladık. İtfaiye takımları da kısa vakitte geldi. Ötekilerini itfaiye kurtardı” dedi.

Yangın sırasında yan taraftaki mektepte kurs gören Yağmur Yeşilaltun adlı talebe de, “Dersteyken yangını fark ettik. İtfaiye takımları geldi. Biz adamı gördük boruya tutunmuştu, yan tarafa geçecekti, Birden boru kırıldı. Düşecekti. Yan taraftaki adam içeri çekti” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın