Steam, Yeni Kütüphaneyi Sevmeyenler İçin Daha Öncekisine Dönme Alternatifi İlave Etti

Steam, Yeni Kütüphaneyi Sevmeyenler İçin Daha Öncekisine Dönme Alternatifi İlave Etti

Steam kütüphane sayfasının yenilenmesinin üzerinden bütün olarak 5 hafta geçti. Ancak öyle görünüyor ki bir hayli Steam kullanıcısı yeni görünüme adapte olabilmiş ve özümseyebilmiş değil. Eh, seneler boyu aynı normal temayı gördükten sonra her şeyin birden değişmesi ilginç gelmiyor değil.

Ancak Steam, yeni temaya alışamayan kullanıcıları için çalışma yürütüyor. Firma, getirecekleri özellikleri kullanıcılara sunmadan evvel isteyenlerin test edebildiği beta aktüellemesi versiyonuna yeni bir özellik ilave etti: İstersen çağdaş görünümden kurtul özelliği – ya da ‘Kolay görünüm’.

Kolay görünüm nasıl faalleştirilir:

steam eski görünüm

Bu görünüme yine kavuşmak istiyorsanız bir ihtarda bulunalım. Kolay görünüm, Steam’i tamamen daha önceki görünümüne çevirmiyor. Sadece kütüphanenizde bulunan oyunları görebileceğiniz mini bir ekran haline dönüştürüyor. Daha Önceki görünümde oyunun sağ kısmında gözüken bilgi kısmı da bu ekranda bulunmuyor. Şimdi gelin bu görünüme nasıl geçeceğinizi anlatalım:

Öncelikle Steam’i açın ve hesabınıza giriş yapın. Steam’in üst menüsünden ‘Steam‘ alternatifine tıklayın ve açılan menüde ‘Ayarlar’ alternatifine basın.

steam beta

Açılan menüdeki ‘Beta katılımı’ kısmında bulunan ‘Değiştir’ tuşuna tıklayın. Karşınıza gelen pencerede ‘Beta katılımı’ kısmına tıklayıp ‘Steam Beta Update’i seçin. Tamam alternatifine basın ve Steam uygulamasını yine başlatın. Uygulama aktüellenip açıldıktan sonra yeniden üst menüden ‘Görünüm’ alternatifine tıklayın.

steam

Açılan menüde ‘Kolay görünüm’ alternatifine basın Steam minik kütüphane görünümüne dönüşmesini izleyin. Şayet hoşlanmadıysanız, yeniden ‘Görünüm’ alternatifine basın ve ‘Gelişmiş görünüm’ alternatifine tıklayın.

Steam Beta Aktüellemesi ile beraber gelen tek yenilik bu değil. Steam tarafından paylaşılan aktüelleme anekdotlarının en ehemmiyetlileri şu biçimde:

Kütüphane ayarlarına reyin sembollerini saklama alternatifi ilave edildi. Bunu, ‘Show game icons in the left column Sol kolonda reyin sembollerini göster’ ayarından yapabilirsiniz. Reyin kaldırırken yaşanan çökme problemleri düzenlendi. Steam Cloud’un faal olduğu oyunlardan çıkarken yaşanan çökme problemleri düzenlendi. Oyunları indirdikten sonra masaüstü kısayolunun sembolünün bulunmaması problemi ortadan kalktı. Daha evvel indirdiğiniz oyunlarda böyle bir mesele varsa ‘Reyin dosyalarının tamlığını doğrula’ alternatifi bu meseleyi ortadan kaldıracaktır.