Steam Maliyeti 32 TL Olan The Messenger, Epic Games Store’da Fiyatsız Oldu

Steam Maliyeti 32 TL Olan The Messenger, Epic Games Store’da Fiyatsız Oldu

AAA reyin üreticileri ne düşünürse düşünsün, oyuncular hiçbir zaman için iyi bir öyküyü grafikler sebebiyle kenara atmıyor. Özellikle son yarıyılda çıkan Indie oyunlarda sık sık oldukça kolay, bitlerle adlandırılan grafik biçimlerine sahip. 

Bu oyunlardan biri de The Messenger. Bu cümbüşlü aksiyon-platform oyunu geçtiğimiz senenin Ağustos ayında piyasaya çıkmıştı. Steam’de 32 TL’ye satılan reyin, Epic Games Store’un bu haftaki fiyatsız oyunu olarak karşımıza çıktı. 

The Messenger

the messenger

Sabotage Studios tarafından geliştirilen, yayıncılığını Devolver Digital’in üstlendiği oyunun mevzusu, tanıtım metninde şu biçimde geçiyor: “Köyünü bir şeytan ordusu abluka etirken genç bir ninja, klanının yaşamda kalması için çok ehemmiyetli bir parşömen teslim etmek üzere lanetli bir dünyada yolculuğa çıkar. Olağan bir aksiyon platformu olarak başlayan reyin, kısa zamanda coşku, sürpriz ve espri dolu, geniş bir zaman yolculuğu serüvenine dönüşüyor.” 

Tek oyunculu olan reyin sadece Windows platformu üzerinden oynanabiliyor. Reyin için öneri edilen yaş ise 10 ve üzeri. Oyunun dili İngilizce, başka bir deyişle şakaları kavramak ve oyundan daha fazla sevinç almak için İngilizce öğrenmeniz yararınıza olacaktır. 

Epic Games Store’da Fiyatsız Oyunları Nasıl Alabilirsiniz?

epic games store

Epic Games’in fiyatsız oyunlarını almak için gereken tek şey bir Epic Games Store hesabı. Bu hesabı da şirketin sitesi üzerinden fiyatsız olarak edinmek olası. Oyunu hesabınıza ilave etmek için yapmanız gerekenler ise şöyle: 

epicgames.com adresine gidin Ekranın sağ üst köşesindeki menüden giriş yapın. Hesabınız yoksa bir tane açın. Ana sayfada azıcık alt indiğinizde haftanın fiyatsız oyununu bulacaksınız. Tıklayın. Açılan sayfada, oyunun görselinin altında Al butonu yer alıyor. Bu düğmeye tıklayın.  Çıkan ekranda Siparişi ver butonu yer alıyor. Bu düğmeye basın.

Reyin kütüphanenize ilave edilmiş olacak. Oyunu, Epic Games Başlatıcısı aracılığıyla indirebilirsiniz. Bu vasıta şayet bilgisayarınızda bulunmuyorsa Epic Games sitesinden fiyatsız olarak indirebilirsiniz.