Sekizinci Jenerasyon Volkswagen Golf’ten İlk Görseller Geldi

Sekizinci Jenerasyon Volkswagen Golf'ten İlk Görseller Geldi

Geçtiğimiz aylarda pek çok rivayete mevzu olan sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf, tanıtıma kısa bir zaman kala ortaya çıktı. Bugün haysiyetiyle yayınlanan fotoğrafı görseller, Golf serisinin en iddialı azasıyla karşılaşacağımızı gösteriyor. 

2019 Volkswagen Golf, karakteristik duruşunu muhafaza etmesine karşın, selefine göre çok daha çağdaş bir görüntüye kavuşmuş. Taşıtın ön ızgara tasarımı tamamen değişmiş vaziyette. Resimlerden de gördüğünüz gibi sekizinci jenerasyon Golf’te boydan boya uzanan LED farlar olacak. 

sekizinci nesil golf

Volkswagen, yeni Golf’şan daha evvel hiç olmadığı kadar iyi bir performans göstermesini sağlayacak geniş ve bereketli bir motor yelpazesi ile yeni bir süspansiyon teknolojisine sahip olacağını söylüyor. 

Kokpit tasarımında da ehemmiyetli farklılıklara imza atan Alman marka, taşıtın dijital bir gösterge oturumu ile geleceğine söyledi. Çok daha gelişmiş bir bilgi cümbüş sistemine sahip olması beklenen araba, sürücülerin işlerini basitleştirecek pek çok dokunmatik hakimiyet tuşuna sahip olacak.

Golf

Sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf, 24 Ekim’de firmanın Wolfsburg, Almanya’daki merkezinde tanıtılacak. Ayrıca mevcut modele ek olarak, Variant / SportWagen, Sportsvan, GTI ve R performans varyantlarını da görmeyi umuyoruz. Yeni VW Golf’şan aralık ayında Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor.