Şanlı Rapçi Travis Scott’ın Suni Akıl Versiyonu ‘Travisbott’ Beste Yaptı Video

Şanlı Rapçi Travis Scott'ın Suni Akıl Versiyonu 'Travisbott' Beste Yaptı Video

Suni aklın yakın gelecekte insanı ve beşeri müdahaleleri afakileştireceğine dair müzakereye herkes bilindiktir. Yeni geliştirilen bir suni akıl, müzik alanında da bu tip münakaşaların önünü açabilir. Amerika Birleşik Devletlerili şanlı rapçi Travis Scott’ın suni akıl kopyası ‘Travisbott‘, Scott’tan esin alarak beste yapıp şarkı lafı yazmayı muvaffak oldu.

space 150 adlı işletmenin geliştirdiği Travisbott, Scott’ın reel şarkı laflarıyla bestelerini esas alarak bir şarkı yaptı. İşletme, elektronik müzik yapan Holly Herndon’un suni zekayla beraber ürettiği albümden sonra suni akıl teknolojisini daha da ileri götürerek tamamen suni akıl tarafından oluşturulan bir şarkı yapmak istediklerine söyledi.

Travisbott’un ürettiği şarkı:

İşletmenin yaratıcı direktörü Ned Lampert, neden Travis Scott’ı seçtikleri sualine, Scott’ın eşsiz bir sanatçı olduğunu ve hem işitsel hem de görsel olarak estetik işler ortaya çıkardığını anımsatarak yanıt verdi. Lampert, suni akla iki hafta süresince Scott’ın şarkı laflarını ve bestelerini verdiklerini ve sonunda ‘Jack Park Canny Dope Man‘ adlı şarkının ortaya çıktığını belirtiyor.

Travisbott, ilk başlarda yemek üzerine laflar yazıp durmuş. Ortaya çıkan mahsulse ürkütücü derecede bayağı bir şarkı ve müzik klibi olmuş. Şarkının melodisi, orijinal Travis Scott şarkılarına bir hayli benziyor. Şarkıda, Scott’ın alışılageldik “It’s lit” ve “Straight up” doğaçlamaları şarkı süresince karşımıza çıkıyor.

Sanatçılar bavullarını toplayıp müzik yapma işini robotlara vazgeçmeli mi? Bunun yanıtı henüz belirli olmasa da belki önümüzdeki senelerde Emmy Mükâfatleri’ne ‘En İyi Suni Akıl Sanatçı‘ mükâfat kategorisinin konulmasını bekleyebiliriz.

Travis Scott

Travis Scott, geçtiğimiz haftalarda kızı Stormi için tertip ettiği doğum günü partisiyle de gündem olmuştu. Scott ve eşi Kylie Jenner, kızları için bir ‘Stormi Land‘ yaptırmışlardı.