Şanlı Apple Analisti: ToF Kameralı iPad Pro’lar 2020’nin İlk Yarısında Satışa Sunulacak

Şanlı Apple Analisti: ToF Kameralı iPad Pro'lar 2020'nin İlk Yarısında Satışa Sunulacak

Apple, geçtiğimiz ay içerisinde yeni telefon modellerini, iPhone 11 ailesini, piyasaya sürmüştü. Kamera tasarımı suratından aşırısıyla şakaya maruz kalan Apple, kameranın özellikleri mevzusunda ise gayet iyi bir iş çıkarmayı muvaffak olmuştu.

Telefon üreticileri arasındaki bu kamera savaşı hâlâ devam ediyorken tabletlerin de bundan yoksun kalması pek uygun görülmedi ve üreticiler yavaş yavaş bu savaşı tabletler arasına da taşımaya başladı. Apple makineleri ile alakalı evvelden bilgi ortaya çıkarmasıyla şanlı Apple analisti Ming-Chi Kuo, gelecek iPad Pro tabletlerinde 3D ToF Time-of-flight kamera kullanılacağını ve bu modellerin 2020 senesinin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini belirtti.

2020’de piyasaya sürülecek olan 2 iPhone modeli de ToF kamera barındırabilir

iPad Pro

Resimlerin daha nitelikli gözükmesini sağlayan ve Artırılmış Asıllık uygulamalarını oldukça geliştiren ToF kamera sistemi, gelecek iPad Proların arka kamera montajının içerisinde yerini alacak. Kuo, ToF kamera teknolojisinin 2020 senesinde piyasaya sürülecek yeni iPhone modellerinde de kullanılacağını belirtti.

Ming-Chi Kuo’nun bir başka iddiası ise 16 inçlik yeni MacBook Pro modellerinin 2020 senesinin ilk yarısında piyasaya sürüleceği oldu. Kuo’nun söylediklerine göre Apple, bu modellerinde değişik bir klavye sistemi kullanarak makas mekanizmasına geçiş yapacak. Bunun nedeninin ise ‘kelebek’ mekanizmasının dayanıksızlığı olduğu söyleniyor.