Samsung ve Microsoft, Windows ve Android’i Birbirine Yanaştırmak İçin Uyuştu

Samsung ve Microsoft, Windows ve Android'i Birbirine Yanaştırmak İçin Uyuştu

Microsoft ve Samsung, Windows PC’lerin Android uygulamalar ile arasında olan mesafeleri kapatmasını sağlayacak olan bir ortaklık kuruyor. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Samsung’un Galaxy Note10 aktifliğinde sahneye çıkarak mobil aygıtlar ve PC’ler arasındaki ayrımı yok edecek bir ortaklığın başladığını bildirdi.

Samsung, son amiral gemisi Note10 ile beraber Android iletilerinizi, bildirimlerinizi ve isterseniz ekranınızın tamamını Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayara yansıtabilen bir sistem üzerine çalışıyor. Samsung, aynı zamanda Android’in Galeri uygulamasının içerisine OneDrive eşleme takviyesini getirerek resimleri dolaysız olarak bulut yedekleme sistemine yedeklemeyi de amaçlıyor.

samsung

Microsoft’un mobil ve aygıtlar arası tecrübe müdürü Shilpa Ranganathan, faallikte sahne alarak aygıttaki Your Phone uygulamasına dikkat çekti. Ranganathan, Microsoft’un Your Phone uygulamasını kullanan bireylere bu senenin sonunda doğrudan PC üzerinden arama yapma ihtimali sağlayacağını belirtti.

Ranganathan, sahnedeyken “Bu, Microsoft ve Samsung arasındaki müthiş ortaklığın bir başlangıcı” ifadelerini kullandı.

galaxy note10

Natürel ki tek büyüme Samsung cephesinden olmadı. Microsoft da bazı uygulamalarını Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy Note10 için tertip etti. Word, Excell, Powerpoint ve Outlook gibi uygulamaların evvelden yüklenmiş biçimde geleceği belirtildi.

Samsung’un 11.400 TL’lik Yeni Telefonu: Galaxy Note10+ ve Note10 Ön Analiz

Microsoft, tüm bu uyuşmaların ardından Galaxy Note10 makinelerini kendi mağazalarında satacak. Samsung Galaxy Note10 ve Note10+ için ön sipariş avantajlarına sahip olan kullanıcılar, sipariş verdikleri takdirde altı ay Spotify Premium üyeliği ve 150 dolara kadar Samsung kredisi almaya hak kazanıyor.