Samsung, Son Teknolojiyle Abluka Ettiği Yeni SSD’lerini Duyurdu: İşte Özellikleri

Samsung, Son Teknolojiyle Abluka Ettiği Yeni SSD'lerini Duyurdu: İşte Özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uslu telefon sektöründe olduğu kadar değişik mahsulleriyle de ön tasarıya çıkmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda 6. jenerasyon SSD depolama ünitelerini tanıtan Samsung, rakiplerini terletecek gibi görünüyor.

Samsung’un yeni SSD’leri hem yüksek süratleri hem de yeni teknolojilere sahip olmasıyla dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak oluyor. Dilerseniz Samsung’un 6. jenerasyon V-NAND SSD’lerinin teknik özelliklerine yakından bakalım.

samsung ssd

Samsung’a göre bu SSD’ler hem bereketlilik hem de sürat açısından bugüne kadar sunulmamış olan bir performans sağlayacak. Evvelki jenerasyon SSD hafızalarıyla yeni jenerasyon SSD’lerini mukayese eten Samsung; yeni jenerasyon SSD’lerin bereketlilik açısından yüzde 20 daha iyi olduğunu, enerji tüketimi mevzusunda yüzde 15 oranında tasarruf sağladığını ve genel performansınınsa evvelki jenerasyonlara göre yüzde 10 daha iyi olduğunu açıkladı.

Samsung, bu SSD’leri ilk olarak 250 GB’lik kapasiteyle alıcılarına sunacak. 2019 senesinin ilerleyen yarıyıllarında ise 6. jenerasyon Samsung V-NAND SSD’lerinin 512 GB’lik versiyonları piyasaya sürülecek.

Mevzuyla alakalı söylemelerde bulunan Samsung’un Ürün Çözümleri ve Geliştirilmesi ünitesinin başkanı Kye Hyun Kyung, had safha 3 ebatlı hafıza teknolojisinin sunduğu yüksek bereketli ve süratli SSD’leri tanıttıkları için iftihar dinlediklerini ve bu mahsullerle beraber çıtayı erişilmesi güç bir noktaya taşıdıklarına söyledi. 

Samsung, tüm ayrıntılarını paylaşmadığı 6. jenerasyon SSD’lerinin maliyeti hakkında da rastgele bir söyleme yapmadı. İlerleyen yarıyıllarda bu mahsulün hem tüm özelliklerini hem de fiyatını bilebileceğiz.