Samsung Galaxy Watch Active 2 Duyuruldu: İşte Maliyeti ve Özellikleri

Samsung Galaxy Watch Active 2 Duyuruldu: İşte Maliyeti ve Özellikleri

Samsung bu senenin başlarına doğru oranla daha ucuz olan uslu saati Galaxy Watch Active’i duyurmuştu. 6 ay sonraysa firma, aktüellenmiş model Galaxy Watch Active 2’yi duyurdu. 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki değişik ebatta gelen Galaxy Watch Active 2, aynı zamanda Bluetooth ve LTE versiyonlarıyla gelecek.

Galaxy Watch Active saatinde çerçeveden hakimiyet etme özelliğini kaldıran Samsung, kullanıcılardan gelen makûs geri bildirim neticesinde Galaxy Watch Active 2 ile beraber çerçeve hakimiyeti özelliklerini geri getirdi. Yeniden de uslu saat fiziksel bir çerçevenin aksine çevresinde dokunmatik bir çerçeveyi barındırıyor ve menüde bu sayede gezinti yapabiliyorsunuz.

galaxy watch

Yeni dijital çerçevelerin dışında Galaxy Watch Active 2’nin tasarımının Galaxy Watch Active’e aşırısıyla benzediğini de belirtmekte fayda var. Göründüğünden daha hafif olan aygıt, kolunuza taktığınızda hiçbir rahatsızlık vermiyor. Bunun yanı gizeme Bluetooth modelleri alüminyum bir kasayla kazançken LTE modelleri paslanmaz çelik bir kasayla geliyor.

Samsung, söylemelerinde Active 2’deki kalp monitörünü ve ivmeölçeri de geliştirdiğini belirtti. Aynı zamanda içerisinde EKG özelliklerini de barındıran aygıt, Samsung’un söylemelerine göre çıkışında bu özelliği bulundurmayacak. Başka bir deyişle aygıt, muhakkak bir müddet sonra EKG özelliklerini edinecek.

Galaxy Watch Active 2

Bluetooth 5.0 irtibatına sahip olan Active 2, NFC mobil ödemeleri de destekleyecek ve telefon olmadan idmanlarınızı kaydolmak için bir GPS’e sahip olacak.

Yazılım mevzusuna geldiğimiz zaman öteki Samsung uslu saatlerde kullanılan Tizen tabanlı işletim sistemini kullanacak olan Active 2, hem iOS hem de Android geçimli olacak. ‘My Style’ adlı yeni bir özellik, telefonunuzun kamerasını kullanarak size özel temalar oluşturacak. Active 2 aynı zamanda çevrimdışı eşleme özelliği sayesinde Spotify çalma listeleriniz gibi bilgileri eşleyebilecek ve ufak ekranında YouTube videolarını oynatabilecek.

Samsung’un yeni uslu saati Galaxy Watch Active 2, 27 Eylül tarihinde satışa çıkacak. Uslu saatin satış maliyetiyse 279 dolar takribî 1.550 TL olarak tanımlandı. Şu an için Türkiye maliyetine dair bir bilgi bulunmuyor.