Samsung Galaxy S11+’ın 3 Ön Kamera ile Gelebileceğini Gösteren Tescil

Samsung Galaxy S11+’ın 3 Ön Kamera ile Gelebileceğini Gösteren Tescil

Samsung, kısa bir müddet evvel Güney Kore Fikri Mülkiyet Büroyu KIPO aracılığıyla yeni bir uslu telefon tescili aldı. Bu tescil, 2020’nin şubat ayında çıkması beklenen Samsung Galaxy S11 serisinin en üst modeli olacak olan Galaxy S11+’ın üçlü ön kamera sistemiyle gelebileceğini bizlere gösteriyor. Galaxy S10 serisinde olduğu gibi yeniden ekrana konumlandırılacak olan ön kamera, bu sefer daha da geliştirmiş bir biçimde gelecek. Aşinayı üzere Galaxy S10+ ve S10 5G modellerinde iki ön kamera mevcuttu.

Ön tarafta üçlü kamera sensörüne sahip olmak, Samsung Galaxy S11+’a ciddi anlamda rakiplerine göre üstünlük sağlayacaktır. Bu üçlü montaj, standart sensör dışında Huawei Mate 30 Pro’da bulunana eş bir derinlik sensörüne, ultra geniş açılı kameraya veya hareket sensörüne sahip olabilir. Samsung’un yeni amiral gemisi, derinlik sensörü yerine 3B surat tasvire özelliği için de 2 yeni sensör kapsıyor olabilir zira Pixel 4’nam Face Unlock ve Apple’ın Face ID teknolojilerine karşı Güney Koreli firma rekabette bir ölçü geride kaldı.

Samsung’un altığı tescil, yeni makinenin tasarımı hakkında ipuçları veriyor:

 

Ortaya çıkan tescil, telefonun köşelerinde ultra ince bir çerçeve kullanıldığını da gösteriyor ve üçlü kamera sarihliği bir evvelki modele göre küçültülmüş. Kamera sistemi, ekranın sol tarafında yer alacak gibi görünürken makinenin ekranının AMOLED olması neredeyse kesin gibi. Galaxy S11+’ın üçlü kamerayla gelecek olması, Galaxy S11’in büyük olasılıkla iki ön kamerayla geleceğini gösteriyorken Galaxy S11e modelinin de tek kamerayla geleceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy S11’in 18 Şubat’ta MWC 2020 aktifliğinden evvel fotoğrafı olarak tanıtılması bekleniyor. Firmanın yeni amiral gemisi telefonlarında Snapdragon 865 operasyoncusunu kullanacağı da bir öteki rivayet. One UI 2.1 ile gelmesi beklenen telefonun, ekran içi parmak izi sensörü, 108 MP kamera ve 5x zoom, 12 GB RAM ve 1 TB depolama gibi özelliklerle geleceği söyleniyor.