Samsung Galaxy S10 Lite’ın Yolda Olduğunu Gösteren Ehemmiyetli Büyüme

Samsung Galaxy S10 Lite'ın Yolda Olduğunu Gösteren Ehemmiyetli Büyüme

Güney Kore’nin elektronik devi Samsung’un, Galaxy S10 ve Galaxy Note10 uslu telefonların Lite modeli üzerinde çalıştığına dair rivayetler, bir vakittir ortalıkta dolanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, bahsi geçen bu iki uslu telefon modeli ile alakalı bilgiler birkaç kez internete sızdırılmıştı.

Şimdi ise Samsung’un Fransa’daki internet sitesinin yardım sayfasında Galaxy S10 Lite modeli için bir sayfa yayınlandı. Bu da demek oluyor ki haftalardır rivayetlere mevzu olan telefonun kullanıcıya sunulmasına oldukça kısa bir vakit var.

Yardım sayfasında yer alan bilgilere göre telefon, SM-G770F model numarasına sahip olacak:

samsung Galaxy S10 lite

Telefonun model numarasıyla alakalı bu ayrıntı da daha evvel internete sızdırılan bilgileri doğruluyor. Yardım sayfasına girişi yapılan aygıtların, çoğu zaman birkaç gün veya birkaç hafta içinde resmen satışa sunulduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Samsung’dan kısa vakit içinde bir sürpriz gelebilir.

Yakın zamanda raflarda yerini alması beklenen aygıtın, 2019 Galaxy S10 amiral gemisi uslu telefonun Lite modeli olarak gelmesi tasarlanıyor. Sitede ayrıca telefonun yakında Fransa’daki kullanıcılara sunulacağı bilgisine de yer verilmiş. 

Samsung, yeni telefonunun tanıtımını ne zaman yapacağına dair hâlâ rastgele bir söylemede bulunmadı. Belki de Samsung, her sene kullanıcıya sunduğu bir hayli yeni telefona yaptığı gibi bu telefonun tanıtımını da sadece basın yoluyla yapacaktır.

İnternet sitesinde telefonun özellikleri de yer alıyor:

samsung

Samsung’un Fransa’daki internet sitesinin yardım sayfasında telefon ile alakalı verilen özellikler de geçtiğimiz günlerde internete sızdırılan özelliklerle eşleşiyor. Galaxy S10 Lite uslu telefonun özellikleri arasında; 6,69 inç ekran, Qualcomm Snapdragon 855 operasyoncu, 48 MP + 12 MP ultra geniş açılı lens + 5 MP derinlik sensörlü olmak üzere üçlü kamera heyeti, 32 MP ön kamera, microSD kart takviyeyi ve 45 W süratli şarj dayanaklı 4.370 mAh pil yer alıyor. 

Son olarak yakın zamanda satışa sunulacağı öngörülen aygıtın siyah, beyaz ve mavi renk alternatifleriyle gelmesi bekleniyor.