Samsung Galaxy S10 5G İçin 3D Surat Tasvire Sistemi Getirildi

Samsung Galaxy S10 5G İçin 3D Surat Tasvire Sistemi Getirildi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu yıl içerisinde piyasaya sürdüğü amiral gemisi çabuksu Galaxy S10’un en gelişmiş ve en pahalı modeli olan Galaxy S10 5G için yeni bir aktüelleme getirildi. Bu model, 5G yardımlı olmasının yanı gizeme firmanın hem önde hem arkada olmak üzere iki adet ToF sensörüne sahip olan tek uslu telefonu.

ToF sensörleri genellikle derinlik sensörü ile ana kameradaki portre modu ile şahaneler yaratabiliyorken aynı zamanda hakikat zamanlı 3D surat tarama sistemini de ileri seviyede asıllaştırabiliyor. Samsung, Galaxy S10 5G modeli makinesini piyasaya sürdüğü zaman ToF sensörün bu nimetlerinden yararlanacak yazılımsal özelliklere sahip değildi ancak işletme sonunda ToF sensörünü daha ayrıntılı kullanmaya yarayacak bir aktüelleme yayınlamaya karar verdi.

Özellik Kore’de test edilmeye başlandı

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung, Galaxy S10 5G’yi piyasaya sürdüğünden beri bir cinsli bütün fayda gösteremeyen öndeki ToF sensörü için bir aktüelleme yapma kararı aldı. İşletme, iPhone 11’lerde gördüğümüz 3 ebatlı surat tasvire sisteminin kendi amiral gemisi telefonunda kullanılabilmesi için bir yenilik yapmaya karar verdi.

3 ebatlı surat tarama sistemi her zaman daha tehlikesiz ve daha avantajlı bir tecrübe sağlar. Bunun nedeni, 3 ebatlı tarama yapan kameraları aldatmak olanaksız olmasa da çok daha güçtür. Bir resminizin kameraya gösterilmesi veya gözleriniz kapalıyken telefonun size doğru yakalanmasının telefon kilidini açmayacak olması 3 ebatlı taramanın başlıca nimetlerinden. 

Samsung’un ToF kamerasının nimetlerinden yararlanacağı bu özellik, şimdilik sadece Kore’de teste açıldı. Özelliğin beta testleri daha yeni başladığından şimdilik Kore dışında rastgele bir yerde bu özelliği kullanabilmek olası görünmüyor. Ayrıca bu yazılımsal bir aktüelleme olduğu için telefon sahiplerinin ister istemez One UI 2.0‘a geçmiş olması gerekiyor.

Samsung Galaxy S10 5G teknik özellikleri:

Ekran: 6,7 inç 1440×3040 QHD+ Devingen AMOLED  Harekâtçı: 8 Çekirdekli Exynos 9820 2.73 GHz RAM: 8 GB Depolama: 256 GB Arka Kamera: 12 MP geniş açılı kamera, 12 MP telefoto lens, 16 MP ultra geniş açılı lens, TOF kamera Ön Kamera: 10 MP ana kamera, f/1,9, TOF kamera Pil: Kablosuz ve 25 W süratli şarj yardımlı, 4500 mAh  İrtibat: GSM, LTE, 5G, HSPA, CDMA, EVDO, Wi-Fi 802.11, Bluetooth 5.0 İşletim Sistemi: Android 9 Pie Renkler: Prism White, Siyah, Altın Ebatlar: 162,6 x 77,1 x 7,9 mm Ağırlık: 198 gram