Samsung Galaxy Note10’un Telefoto Kamerası, P30 Pro’ya Rakip Dahi Olamadı

Samsung Galaxy Note10'un Telefoto Kamerası, P30 Pro'ya Rakip Dahi Olamadı

Teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note10, neredeyse tüm özellikleriyle dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak oluyor. Samsung, Galaxy Note10+ modeliyle beraber ilk kere bir ToF kamera kullandı ancak makinenin telefoto kamerası sual işaretleri oluşturdu. Samsung’un söylediği üzere Galaxy Note10’da 2X optik zoom özelliğine sahip olan 12 megapiksellik, f/2.1 diyafram sarihliğinde bir telefoto kamerası bulunuyor.

Bu kamera, ne yazık ki temennilerin altında kaldı. Dünyanın en büyük ikinci uslu telefon üreticisi olan Çinli teknoloji devi Huawei’nin son amiral gemisi P30 Pro’un kamera özellikleri, Samsung’dan daha iyi bir performans sunuyor.

galaxy note10

Huawei P30 Pro’nun telefoto kamerasının özelliklerine yakından bakacak olursak; 8 megapiksel çözünürlüğünde f/3.4 diyafram sarihliğine sahip bir kamera bulunuyor. Bu telefoto kamera, 5X optik zoom, 10X kayıpsız hibrit zoom ve 50X dijital zoom’a erişebiliyor. 

Bu mukayese etmeye bakılacak olursa Huawei’nin telefoto kamerasının Samsung’dan birkaç adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Samsung’un neden böyle bir kamera seçtiğini hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Samsung, P30 Pro’nun telefoto kamerasının özelliklerini dahi dahi neden ileri doğrultuda bir adım atmayı seçim etmedi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.