Samsung Galaxy Note10’da Süper Süratli Şarj Yardımı Olacağı Doğrulandı

Samsung Galaxy Note10’da Süper Süratli Şarj Yardımı Olacağı Doğrulandı

Samsung, Galaxy Note10 serisini birkaç gün içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Markanın çok büyük bir takipçi kitlesi olması sebebiyle bir hayli şahıs, tanıtım faalliklerine katılma kaderi tutamıyor. Samsung, yeni teknolojilerini genellikle Samsung 837 isimli tanıtım ve tecrübe merkezinde tanıtıyor. Bu yer, “Galaxy First Look” faalliğine de konut sahipliği yapıyor. Bu faallik, bu sene de aynı yerde hakikatleştirilecek.

Bu seneki faalliğin sayfasında bulunan söylemede daha evvel geleceği iddia edilen “Süper Süratli Şarj” özelliğinden bahsediliyor. Dolayısıyla artık Samsung Galaxy Note10’un Süper Süratli Şarj teknolojisine sahip olacağı netleşti.

Samsung Galaxy Note 10

İlk bakışta Süper Süratli Şarj büyük bir mevzu gibi görünmeyebilir ancak Samsung’un yalnızca Samsung Galaxy S10 5G ve Samsung Galaxy A80 modellerinin 25 W Süper Süratli Şarj özelliğini desteklediğini andırdıralım. Dolayısıyla işletmenin faallik sayfası, Samsung’un yeni amiral gemisinin daha süratli şarj yardımına sahip olacağını doğruladı. Yayındaki sayfa, özellikleri bütün olarak belirtmese de makinenin daha evvel iddia edildiği gibi en az 25 W  azami de 45 W dayanağa sahip olması bekleniyor.

Faallik sayfasında uslu pil, “Wireless PowerShare” ve yeni jenerasyon S Pen hakkında da bazı ayrıntılar yer alıyor. Yeni jenerasyon S Pen’in daha uzun pil vaktine sahip olacağı söyleniyor. Uslu pil özelliği, Samsung Galaxy S10 ile piyasaya sürülmüştü. Bu özellik, konumunuza ve sarih uygulamalara göre batarya ömrünüzü optimize ediyor. Wireless PowerShare ise Samsung’un Samsung Galaxy Buds veya Samsung Galaxy Watch Active gibi aksesuarları kablosuz olarak şarj etmek için kullanabileceğiniz kablosuz şarj özelliği.