Samsung Galaxy Note10 Serisinin Galaxy S11 Hakkında Verdiği 8 İpucu

Samsung Galaxy Note10 Serisinin Galaxy S11 Hakkında Verdiği 8 İpucu

Samsung Galaxy Note10 ve Samsung Galaxy Note10 Plus telefonları oldukça etkileyici telefonlar olarak piyasaya sürüldüler. Özellikle Samsung’un Galaxy S11’ini almak için bekleyeniniz varsa bu telefona da kesinlikle göz atmalı zira Note10 tezsi, gerçekten iyi özellikler sunuyor.

Galaxy S11 hakkında kesin olarak öğrenilen bir şey yok ancak Note10 serisinin, Galaxy S11’in ne sunabileceği mevzusunda hipotez yürütmemizi sağlayabilecek özellikleri var. Gelin bu özelliklere yakından bakalım.

1. Samsung Galaxy S11, 3,5 mm kulaklık girişine sahip olmayabilir:

Samsung Galaxy S11

Samsung, 3,5 mm kulaklık girişini gözeten üreticilerden biriydi ancak artık Galaxy Note10 ve Galaxy Note10 Plus’ta da gördüğümüz üzere 3,5 mm girişler rafa kaldırılıyor. Dolayısıyla Galaxy S11’de bu girişi beklemek azıcık ütopik olabilir. Elbette kablolu kulaklık kullanmaya devam edebileceksiniz ancak bunu yapabilmek için bir USB-C dönüştürücü adaptörüne gereksinim dinleyeceksiniz.

2. Samsung Galaxy S11’in pili, daha fazla kapasiteye sahip olabilir:

Samsung Galaxy S11

4.100 mAh’lik kapasitesiyle Samsung Galaxy S10 Plus’ın pili, zati gayet mantıklı bir seviyede ancak Galaxy S10’da bulunan 3.400 mAh’lik pil, pek de iç açıcı değil. Artık ayrı bir kulaklık girişi de olmayacağı da zannedilirse Galaxy S11’de daha büyük bir pil görebiliriz.

3. Samsung Galaxy S11’in gövdesi daha ince olabilir:

Samsung Galaxy S11

Kulaklık girişinin gidişine üzülsek de bununla beraber birkaç geliştirme getirebilir gibi duruyor. Açılan yer sayesinde telefonun inceliği de ayarlanabilir. 7,8 mm’lik inceliğiyle Galaxy S10’un diğer telefonlara göre kalın olduğunu söyleyebiliriz. Umarız Galaxy S11, eş kalınlığa sahip olmaz ve telefon çok daha çağdaş ve şık görünüme sahip olur. Elbette Samsung “Daha büyük pil koyduğumuz için kalınlığı artırdık” derse buna da itirazımız olmaz.

4. Samsung Galaxy S11’de ön kameranın yeri değişebilir:

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note10 tezsi, ön kameralarında delikli kamera kullanıyor ancak iki modelde de kameraların yerleri değişik. Galaxy Note10 serisinde kamera ortada bulunurken Galaxy S10’da ekranın sağında bulunuyor. Hangi pozisyonun daha iyi performans sağladığı tartışılır ancak kameranın Galaxy Note10 serisinde ortada bulunması, Galaxy S11’in de ortasında bulunacağını gösterebilir.

5. Samsung Galaxy S11’de kamera rakamı çoğalabilir:

Samsung Galaxy S11

Samsung, amiral gemisinin kameralarını her zaman daha iyi hale getirmeyi düşünüyor. Dolayısıyla Samsung Galaxy S11 ile Note10 Plus’ın performansını aynı seviyeye taşımak veya Note10 Plus’ı yenmek için telefona bir veya daha fazla lens ilave edilebilir. Olur da bir lens ilave edilirse bu lens, DepthVision lensi Time of Flight sensörü olacaktır.

6. Samsung Galaxy S11’de 5G standart olarak gelebilir:

Samsung Galaxy S11

Bu, gerçeğinde yalnızca Samsung Galaxy S11’de beklenen bir özellik değil. 2020 itibari ile tüm üreticilerin standart olarak 5G’ye sahip telefon üretmeleri bekleniyor. Dolayısıyla bu başlığı hipotez kategorisinden alıp netlik kategorisine katmalıyız.

7. Samsung Galaxy S11’in tasarımı fazla değişmeyebilir:

Samsung Galaxy S11

Makinenin daha ince bir yapıya ve yine konumlandırılmış bir kameraya sahip olabileceğini söyledik ancak telefonun genel tasarımı, muhtemelen fazla değişmeyecek. Samsung, zati Galaxy S10’un tasarımını neredeyse en baştan ele almıştı ve Galaxy Note9’a benzemeyen bir telefon ortaya çıkarmıştı. Bu surattan Samsung’un tasarımı revize etmesi pek de muhtemel gözükmüyor.

8. Samsung Galaxy S11’de de Bixby düğmesi olmayabilir:

Samsung Galaxy S11

Samsung’un suni zihin asistanı Bixby’den uzaklaşma gibi bir gayreti yok ancak firma, Bixby için yapılan özel düğmelerden bırakıyor gibi gözüküyor. Galaxy Note10 tezsi de buna bir ispat. Başka Bir Deyişle Galaxy S11’de de Bixby düğmesinin olmayacağını hipotez edebiliriz. Bixby’yi kullanmak isteyen kullanıcılar ise efor tuşuna basılı tutarak Bixby’ye erişebilir.